.
Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:338244
 
Evaluation:
Published: 16.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Teorētiskā daļa    6
1.  Cilvēkdrošība    6
2.  Noziedzība    8
3.  Noziedzība kā cilvēkdrošības apdraudējums    11
  Praktiskā daļa    13
  Nobeigums    18
  Izmantotā literatūra un avoti    19
  Pielikumi    20
Extract

Teorētiskā daļa
1. Cilvēkdrošība

Lai veiksmīgāk atklātu sava referāta tēmu, es no sākuma gribu apskatīt katru jēdzienu atsevišķi. Tātad, pirmkārt, es gribu pievērst savu uzmanību cilvēkdrošības jēdzienam, lai labāk izprastu tās būtību un jau vēlāk lai sekmīgāk izanalizētu, kādā veidā noziedzība apdraud to. Pirms es noformulēšu savu priekšstatu par cilvēkdrošības būtību, es gribu izskatīt dažus profesionāļu viedokļus par to.
Piemērām, Māra Sīmane ( Pārskata par tautas attīstību 2002/2003 redaktore ) par cilvēkdrošības būtību runa sekojoši: „Tas ir jēdziens, kuram visaptverošā skatījumā Latvijā pievēršas pirmo reizi. Tautas attīstība notiek, ja cilvēks var izvēlēties, kā dzīvot un var dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Cilvēkdrošība ir “brīvība no bailēm un trūkuma” (Kofi Annans), tātad priekšnoteikums tautas attīstībai. Latvijā ir cilvēki, kuri jūtas tik apdraudēti, ka viņiem nešķiet, ka var ietekmēt procesus savā dzīvē un jaunu iespēju vietā bieži vien saskata tikai jaunus draudus. Sekas šādai apdraudētības sajūtai var būt, piemēram, augsts trauksmes līmenis, depresija un citas slimības, atkarība no alkohola un/vai narkotikām un galējā gadījumā pašnāvība.
Nav noslēpums, ka nākotne (t.sk. tehnoloģiskais progress, globalizācija, līdzdalība Eiropas Savienībā) mums visiem nesīs vēl jaunus apstākļus, ar kuriem jātiek galā. Kad daļa valsts iedzīvotāju cieš no nedrošības, cieš arī visa tauta kopumā un ir ierobežota tās spēja attīstīties, tādēļ mums jāizprot cilvēkdrošības anatomija Latvijā. Cilvēkdrošība kā politisks jēdziens pasaulē attīstījies pēdējos divpadsmit gados. Nu jau cilvēkdrošības stiprināšana ir viens no Japānas, Norvēģijas un Kanādas ārpolitikas stūrakmeņiem. Pastāv 12 valstu Cilvēkdrošības tīkls un globāls politikas veidotāju un zinātnieku Kopīgais drošības forums . 2001.g. dibinātā ANO Cilvēkdrošības komisija šovasar publicēja līdz šim visizsmeļošāko ziņojumu par cilvēkdrošību – “Cilvēkdrošība tagad”.1
Tātad, spriežot pēc M.Sīmanes teiktā, cilvēkdrošība ir, pirmkārt, ļoti jauns un neaatīstīts jēdziens Latvijā. Bet, tomēr, tā spēlē būtisko lomu gan katra indivīda dzīvē, gan arī visas valsts dzīvē un attīstībā. Ja cilvēks nejūtas drošs valstī, sabiedrībā, vidē, kur viņš dzīvo, viņš nevar koncentrēties un attiecīgi nevar arī gūt panākumus, nevar attīstīties. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1136342
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register

We use cookies. By continuing to use this site, you agree to the terms of use of cookies. Find out more.