Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:593262
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.03.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Optisko intrumentu izšķirtspēja   
  Fotoaparāts   
  Tālskatis   
  Teleskops   
  Binoklis   
  Lupa   
  Mikroskops   
Extract

Šajā referātā aplūkosim dažus optiskos instrumentus un to darbības principus. Optiskie intrumenti ir svarīgi, jo tie netikai ļauj iegūt informāciju par gaismu, bet gan arī dod ieguldījumu gandrīz visu citu fizikas nozaru attīstībā. Viens no cēloņiem ir tas, ka beigu beigās gandrīz visas ziņas par apkārtējo pasauli, kas nonāk mūsu smadzenēs iegūtas ar redzes starpniecību. Turklāt optisko instrumentu un metožu izmantošana noveda pietāda priekšstatu izveidošanos, kādi nerastos, ja nebūtu optikas.
Daudzi optiskie aparāti ir paredzēti vizuālai novērošanai, tādēļ to parametri jāsaskaņo ar acs īpašībām. Pirmie optiskie instrumenti bija lēca un brilles. Pateicoties brillēm, cilvēlki ar sliktu redzi varēja to uzlabot un baudīt pilnvērtīgu dzīvi.
Optiskās ierīres kalpo dažādu objektu attēlu veidošanai. Šo uzdevumu veic arī acs. Ja objekts ir sīks vai arī atrodas ļoti tālu un tā aplūkošana ir apgrūtināta, var izmantot lupu, mikroskopu vai tālskati. Ar šo ierīču palīdzību palielina leņķi, kādā novēro objektu, t.i., veido tā palielinātu attēlu uz acs tīklenes. Tālāko gaismas kairinājuma pāveršanu redzes tēlā veic smadzenes. Tīkleni var aizvietot ar kādu gaismas jūtīgu materiālu, piemēram, fotofilmu. Tas acs funkcijas izpilda fotoaparāts, fiksējot aplūkoto objekta attēlu fotoemulsijā.
Spektraparāti ir specifiskas optiskās ierīces, tādēļ tos parasti iedala atsevišķā grupā. Objekts, kura attēlu iegūst spektrālaparātos, ir speciāli izveidota šaura augstas kvalitātes ieejas sprauga. Izmantojot gāzizlādes gaismas avotus, ar spekraparātu iegūst līnijspektrus. Spektrāllīnijas veido ieejas spraugas attēli monohromatiskā gaismā. Termisko gaismas avotu starojumā ir visi viļņu garumi, un šo viļņu veidotie ieejas spraugas attēli savstarpēji pārklājas, veidojot nepārtrauktu spektru. Atšķirībā no mikroskopa un tālskata spekrtālaparātos optiskā sistēma ir papildināta ar dispergejošu elementu: prizmu, difrakcijas režģi vai interferometru, kas spektrāli sadala gaismu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1180303
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register