Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:340678
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.02.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Sulfīdu titrēšana    3
2.  Sulfīdu titrēšana    6
3.  Sulfītu titrēšana    8
4.  Maisījumu titrēšana    9
  Izmantotā literatūra    10
Extract

Lielākajai daļai sulfātu noteikšanas kompleksometrisko metožu pamatā ir to nogulsnēšana ar bārija hlorīda standartšķīdumu, nogulšņu filtrēšana un bārija (II) jona pārpalikuma attitrēšana ar EDTA standartšķīdumu. Nogulsnēšanas stadijai šajā metodē ir ļoti liela nozīme un tā prasa lielu uzmanību tāpat kā sulfātu noteikšanas gravimetriskajā metodē. Nogulsnējot sulfātjonus ar bārija hlorīdu, ir nepieciešams, lai komponenti tiktu ņemti attiecībās, kas ir ļoti tuvas stehiometriskajām. Izgulsnējot bārija sulfātu EDTA klātbūtnē, tiek novērsta daudzu citu jonu līdzgulsnēšanās. Bārija sulfāta šķīdību var samazināt, pievienojot etanolu vai citu šķīdinātāju, kas jaucas ar ūdeni.
Kompleksometriskās metodes problēma ir tā, ka, attitrējot bārija jonus, titrējas arī citu metālu joni. Lai to novērstu, izmanto katjonu apmaiņas metodi, lai gan titrējamā šķīduma tilpuma palielināšana rada sarežģījumus titrēšanā.
Cits kompleksometriskais noteikšanas veids ir tāds, ka BaSO4 šķīdina EDTA un amonjaka šķīdumā, pēc tam attitrē EDTA ar MgCl2, kā indikatoru izmantojot
eriohrommelno T. Šo metodi izmanto, lai noteiktu sēru tēraudā. Ja paraugā ir liels sulfātu daudzums, rodas problēmas, kas saistītas ar bārija sulfāta pilnīgu izšķīšanu amonjaka EDTA šķīdumā. Amonjaka vietā iesaka 5% mono- un trietanolamīna šķīdumus. Lietojot NaOH amonjaka vietā, rodas traucējumi – no stikla trauku sieniņām atdalās jonu daļiņas.
Kompleksometriskās metodes vēl viens variants ir ar svina sulfāta izgulsnēšanu. Šīm nogulsnēm ir labākas īpašības nekā BaSO4, bet to šķīdību var samazināt, pievienojot etanolu. Analizējamo paraugu, kas satur 5 – 350 g sulfātu, apstrādā ar svina nitrāta šķīdumu pārākumā un vidē, kas satur etiķskābi un 25 – 30% etanola. Pēc nogulšņu filtrēšanas filtrātu titrē ar EDTA standartšķīdumu, izmantojot vara (II) kompleksos savienojumus, izmantojot PAN[1-(2-piridilazo-2-naftolu] kā indikatoru. Sulfātu noteikšanai ar šo metodi netraucē kālija, nātrija, amonija, magnija, hlorīdjoni un CO2, bet kalcijs un fosfāti nogulsnējas ar svina sulfātu un traucē noteikšanā. Nogulsnēto svina sulfātu var izšķīdināt amonjaka EDTA šķīdumā zināmā koncentrācijā, pēc tam attitrējot EDTA pārākumu. Svina sulfāta izgulsnēšanu veic skābā vidē. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1160380
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register