Šo darbu izvēlējos rakstīt, lai izprastu vēsturē apgūstamo tēmu „Otrais pasaules karš” un lai iepazītu to no cilvēka, kurš dzīvoja tanī laikā, puses. Ir labāk redzēt kā notika kāds vēstures notikums no aculiecinieka viedokļa, nevis no grāmatas, stāstījuma vai filmas. Tā apgūt vēsturi ir daudz interesantāk, jo cilvēks izstāstīs to interesantāk un varēs uzzināt arī dažādas ikdienišķas sadzīves lietas. Otrais pasaules karš nav sena, bet ir gana interesanta tēma, kura bieži tiek apskatīta dažādos vēstures žurnālos, mācīta skolās un par to bieži cilvēki runā. Arī man šī tēma interesē. Man ir grūti teikt, ka vēsture ir aktuāla, taču šis temats ir aktuāls.
Darba mērķi
Uzzināt par to, kā notika Otrais pasaules karš pasaulē un Latvijā;
Uzzināt kā notika Otrais pasaules karš Latvijā no aculiecinieka viedokļa.
Uzdevumi
Izpētīt literatūru par Otro pasaules karu;
Noklausīties Modras Beļinkas atmiņas par Otro Pasaules karu
Veikt secinājumus.
Otrais pasaules karš sākās ar Vācijas uzbrukumu Polijai 1939. gada 1.septembrī un beidzās ar Japānas kapitulāciju 1945. gada 2. septembrī. Karā piedalījās visas lielvalstis, kopumā karoja 61 valstis. Karojošo valstu armijās tika mobilizēti aptuveni 110 miljoni cilvēku. Eiropa bija galvenais kara lauks. Kaujas notika arī Āfrikā un Klusajā okeānā.
Kara galvenie iemesli bija:
Antidemokrātiskie režīmi – Vācija, Japāna, Itālija, PSRS
Vācija, Japāna, Itālija un PSRS valstu armijas iebruka citu, neatkarīgu valstu teritorijās
Hitlers plānoja pakļaut visu Eiropu un izveidot „tūkstošgadīgo Reihu”
Antidemokrātiskajām valstīm pretī stājās rietumu demokrātiskās valstis.
Karš bija demokrātijas un antidemokrātijas konfrontācija. Taču pēc Vācijas uzbrukuma Padomju Savienībai šī totalitārā valsts nonāca vienā sabiedroto nometnē ar demokrātiskajām valstīm.…