Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:804505
Author:
Evaluation:
Published: 02.01.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 8 units
References: Not used
Extract

Ojārs Vācietis dzimis Vidzemē, Valkas apriņķa Trapenes pagastā kalpu ģimenē 1933. gada 13. novembrī. Vācieti uzaudzina abi vecāki. Tēvs 1940. gadā stradā izpildu kometejā, ir mašīnu un zirgu iznomāšanas punkta direktors, un tapec vācu okupacijas laikā tiek apcietināts. Pēc teva apcietināšanas ģimenei nav viegli.
Bet tomēr tas netraucē Vācietim iegūt izglītību. Jau 1942. gadā uzsāk mācības Trapenes pamatskolā, kur mācās lidz 1948.gadam. Pēc tam līdz 1952. gadam mācās Gaujienas vidusskolā, dzīvi piedalās visās jaunatnes rosībās. Kara un pēckara gadu dramatiskie pārdzīvojumi agri raisa viņa jaunradi; pirmās publikācijas vietējā un Rīgas presē paradās jau skolas gados. Pirmo dzejoli viņš publicē Apes rajona laikrakstā "Sarkanā Ausma" 1950. gadā; dzejoli sauc "Miera balss". Pateicoties šīm publikācijām tiek gūti pirmie straujie panākumi, rodas arī ne mazums vienkāršotu skicējumu. Vācieša privātajā dzīvē ienāk, viņa nākamā dzives biedrene Ludmila Azarova, un vēlāk viņu laulība dzimst dēls Žanis Vācietis„ Antracīts „ analīze.


Ojara Vāciešā dzejoļu krājums izdots 1978. gada izdevniecībā „Liesma”. Māksleniecisko noformējumu ir veidojis makslinieks Gunārs Kļava.

Ikdienā man ir jātbild uz daudziem jautājumiem. Pasaule ir krāšņuma pilna ar visu. Bet vēlos kaut reizi redzēt, ko patiesi vienkāršu, bet skaistu. Mana izvēle, par labu O. Vācieša dzejai „ krita” netīši. Skolā, stundā mācoties ( ne literatūras) skolotāja ieentresēja par neparasto dzejnieku ar cepurīti, nolasot citātu. Uzreiz zinaju, ka Vācietis ir tieši tas ko meklēju. Vācieša dzeja ir viegla un gaisīga, tajā nav nekā lieka vai pārspīlēta. Lasot dzejoļu krajumu „Antracīt” es it ka iepazinu pašu rakstnieku, jo rakstnieks nekaunās par to ko domā vai raksta.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1157767
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register