Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,60 (11%)
Discounted price*:
4,89
Purchase
Add to Wish List
ID number:740541
Evaluation:
Published: 22.09.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  PROPAGANDA    5
1.1.  Propagandas formas    6
2.  VIZUĀLĀ PADOMJU PROPAGANDA    8
3.  PADOMJU SAVIENĪBAS STARPKARU PROPAGANDA    10
4.  PĒTĪJUMA DIZAINS    13
4.1.  Kontentanalīze    13
5.  PĒTĪJUMA ATSKAITE    15
  SECINĀJUMI    18
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    20
  IZMANTOTIE DIGITĀLIE AVOTI    21
  PIELIKUMI    25
Extract

SECINĀJUMI
Propaganda kopš tās pastāvēšanas pirmsākumiem ir ierocis ar kuru var kontrolēt lielas cilvēku masas. Tā ir spējīga mainīt cilvēku domāšanu, uzskatus, ticību, pat viņu dzīves mērķi. Pārsvarā propagandu izmanto ļaunprātīgi, un tas ir pašsaprotami, jo neviens ar labiem nodomiem nevēlētos mainīt cilvēku uzskatus ar uzspiešanu, ko dara propaganda.
Komunistu partijas propaganda pilnīgi noteikti ir melnā propagandas forma. Pašos pirmsākumos, pēc Oktobra revolūcijas, tā bija melnā propaganda, jo to varēja veidot visi, nebija nekādu ierobežojumu. Tāpēc bieži vien propagandas autori nemaz nebija zināmi, tādēļ cilvēki nevarēja arī zināt vai nodotā viņiem informācija ir patiesa. 30. gados, kad sākās industrializācija un kolhozs, cilvēkiem bieži vien caur propagandu stāstīja to, ka šī dzīve ir pati labākā, strādāt caurām dienām ir dzīves mērķis, un ka nekur nav tik labi, kā Padomju Savienībā. Tā kā Boļševiki kontrolēja medijus, tad sabiedrība nezināja kas notika ārpus valsts robežām, visu ko viņi zināja, ka apkārt ir tikai vieni ienaidnieki. Komunisti izmantoja šo situāciju, tāpēc arī izplatīja melus caur propagandu. Piemēram, Lielā terora laikā caur tiem pašiem plakātiem attaisnoja savas darbības (daudzu komunistu partijas biedru nāvessodi) kā taisnīgas, jo viņi bija spiegi. Taču vēlās Hruščovs atklāja to, ka daudzi upuri bija bez vainas.
Neskatoties uz to, ka Ļeņins aizgāja aizsaulē jau 1924. gadā, viņš vēl joprojām tika attēlots propagandas plakātos, dažreiz kopā ar Staļinu, dažreiz viens. Iemesls šim visdrīzāk ir tāds ka Ļeņins komunistiem vienmēr bija kā centrālā figūra, neskatoties uz to, ka Padomju Savienības vadoņi mainījās vairākas reizes. Ļeņins ir kā pagātnes simbols, kas atgādina par tiem “sliktajiem” laikiem, kas bija pirms 1917. gada revolūcijas, un tieši viņš ieveda sabiedrību jaunajā ērā, tāpēc ik pa laikam viņa tēls parādījās uz plakātiem.
1917. gada revolūcija palīdzēja Boļševikiem sagrābt valsts varu, tāpēc viņi sāka domāt par veidiem, kā varētu pievērst cilvēku uzmanību savai ideoloģijai, kā arī panākt viņu piekrišanu tai. Tikai izmantoti vairāki propagandas veidi, gan audio, gan vizuālā, kā arī drukāta propaganda. Taču pirmajā vietā pilnīgi noteikti bija vizuālā propaganda, jo Padomju savienībā bija zems lasītprasmes līmenis, un ar vizuālo objektu palīdzību varēja aptvert visus bez izņēmumiem.

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Padomju propagandas plakātu saturs 20.gadsimta 30.-40.gados”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/740541

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register