Nobeigums
Autore var secināt, ka, lai iegūtu informāciju par noziedzīgiem nodarījumiem pastāv dažādi līdzekļi, veidi un paņēmieni, tomēr nav vienas absolūtas metodes, kas ļautu iegūt simtprocentīgi patiesus datus. Ar informācijas iegūšanas metodēm var iegūt gan kvalitatīvus, gan kvantitatīvus rezultātus, bet ir jālieto vairākas informācijas iegūšanas metodes vai to kopums, lai varētu iegūt pēc iespējas precīzākus datus. Lai iegūtu kvantitatīvus rezultātus, tad izmantojama ir statistiskā un aptaujas metode, savukārt, ja nepieciešami kvalitatīvi rezultāti, tad izmantojamas ir dokumentu analīze vai ekspertu vērtējumu metode.
Izplatītākās problēmas informācijas iegūšanā par noziedzīgiem nodarījumiem ir tīši nepatiesas vai nejauši kļūdainas sniegtās intervētā atbildes, ekspertu iespējamā nekompetence vai nepietiekamās zināšanas par noziedzīga nodarījuma apstākļiem. Tā pat būtiska problēma informācijas iegūšanā par noziedzīgiem nodarījumiem ir latentās noziedzības aptuvenie dati, jo cietušais nav noziedzīgo nodarījumu reģistrējis. Pētījumā par latento noziedzību un atkārtotu viktimizāciju dažādos noziedzīgos nodarījumos visbiežāk minētie iemesli, kāpēc cilvēki nav vērsušies policijā, ir viedoklis, ka noziedzīgs nodarījums ir bijis maznozīmīgs vai, ka policija nespēs palīdzēt, tā pat nevēlēšanās tērēt savu laiku. Arī 16% no aptaujātajiem min, ka neuzticas policijas darbam.
Kopumā autore var secināt, ka informāciju par noziedzīgiem nodarījumiem ir jāvērtē kritiski, tā pat secinājumi par iegūtajiem datiem ir jāvērtē piesardzīgi. Lai arī ir vairāki veidi un līdzekļi, kā iegūt informāciju, tomēr pastāv dažādi apstākļi, kas var ietekmēt informācijas objektivitāti.
…