Arhitektūra, inženierzinātnes un celtniecība nozare ir bijusi ilgāk nekā daudzas citas mūsu planētas nozares. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc jaunās tehnoloģijas tiek ieviestas lēnāk nekā citās jomās. Bet tas nemaina to, ka šīs nozares attīstās un pielieto jaunas tehnoloģijas savos projektos.
Būvniecības nozares darba vide mainās. Papīra rasējumi, skices un dizaina plāni tiek aizvietoti ar droniem, 3D modeļiem un jaunai interaktīvai pieredzei, ko sauc par paplašināto realitāti.
Paplašinātā realitāte (Augmented reality) bieži tiek minēta sarunās par tehnoloģiju ieviešanu būvniecībā. Būtībā paplašinātā realitāte apvieno reālo pasauli ar virtuālo. Atšķirībā no māsīcas, virtuālās realitātes (Virtual reality), nepiedāvā aizraujošu pieredzi ārpus ķermeņa. Tā vietā tas parasti ietver digitālo ieklāšanu virs fiziskā reālajā dzīvē, parasti ar aizsargbrillēm, maskām vai brillēm. Tā ir jauna, daudzpusīga tehnoloģija, kas šajā nozarē strauji iegūst pievilcību, jo tās lietderība aptver visu, sākot no sadarbības līdz projektēšanai un beidzot ar drošību objektā [1].
Pieaugot tehnoloģijām mūsu digitālajā pasaulē, ir svarīgi sekot līdzi paplašinātajai realitātei, jo tā kļūst arvien izplatītāka būvniecības nozarē. Būvniecības plānošanas stadijās AR var parādīt klientam, kas tiks būvēts, lai nodrošinātu viņa prasību izpildi. AR nodrošina precīzus mērījumus, jo tie var izmērīt telpas izmērus, ieskaitot dziļumu, augstumu un platumu. Vēl viena AR izmantošanas priekšrocība būvniecībā ir iespēja veikt pārskatīšanu darba vietā, atklājot problēmas un proaktīvi tās novēršot, lai mazinātu pārstrādi. Turklāt AR ļauj inspektoriem pēc pieprasījuma izgūt piezīmes, izvilkt kontrolsarakstus un uzņemt fotoattēlus. Visbeidzot, AR izmantošana būvniecībā pieaug, ne tikai tas ir būtiski projektu vadībai, bet arī ir droša un darbietilpīga lietderība [6].