Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:730454
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.07.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 26 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Teorija    5
1.1.  Parlaments un politiskās partijas    5
1.2.  Parlamentāro partiju disciplīna    6
1.3.  Politiskās ideoloģijas loma partiju debatēs parlamentā    7
2.  Koalīcijas partijas    9
2.1.  Jaunais laiks    9
2.2.  Zaļo un zemnieku savienība    11
2.3.  Latvijas Pirmā partija    14
2.4.  Apvienība „Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK”    15
3.  Opozīcijas partijas    18
3.1.  Tautas partija    18
3.2.  Tautas Saskaņas partija    20
3.3.  Politisko organizāciju apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”    23
  Nobeigums    25
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    28
Extract

Gandrīz katras demokrātiskas valsts parlamentā, pēdējā gada laikā, ir diskutēts par situāciju Irākā, diskutēts par to, vai nacionālo bruņoto spēku karavīriem vajadzētu piedalīties Irākas krīzes novēršanā. Arī Latvijas Republikas Saeima nav izņēmums. 2003. gada 19. marta Saeimas ārkārtas sēdē tika izskatīts lēmuma projekts “Par Latvijas dalību starptautiskajā operācijā Irākas atbruņošanai”, savukārt šī paša gada 4. decembrī Saeimā norisinājās debates attiecībā uz lēmuma projekta “Par termiņa pagarināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību dalībai miera nodrošināšanas operācijā Irākā ANO daudznacionālo spēku sastāvā” pieņemšanu. Saeimas debatēs par augstāk minētajiem lēmuma projektiem ir izskanējuši visdažādākie viedokļi, atšķirīgas ir arī parlamentāro partiju nostājas šajā jautājumā.
Darba autora mērķis ir analizēt parlamentāro partiju rīcību, kas izpaužas partiju pārstāvju debatēs Saeimā par minētajiem lēmuma projektiem. Viens no partiju rīcību ietekmējošajiem faktoriem ir noteiktas politiskās ideoloģijas un partiju programmas ievērošana. Līdz ar to ir iespējams norādīt šī darba uzdevumu, un tas ir sekojošais: konstatēt, vai lēmuma pieņemšanas procesā, debatējot par lēmumu projektiem, parlamentārās partijas balstās uz deklarēto ideoloģiju, kā arī ievēro partiju programmu nostādnes, kas attiecās uz jau minēto lēmuma projektu iztirzājamo jautājumu.
Partiju rīcību Saeimas debatēs nosaka arī partiju pozīcija parlamentā, tāpēc sekmīga darba mērķa sasniegšanas nolūkos ir nepieciešams nodalīt atsevišķas parlamentāro partiju grupas. Šajā darbā parlamentārās partijas tiks iedalītas valdošajās un opozīcijas partijās, un arī Saeimas debates tiks apskatītas šāda parlamentāro partiju dalījuma kontekstā. Attiecībā uz šo jau minēto opozīcijas un valdošo partiju dalījumu ir iespējams noteikt vēl vienu darba uzdevumu- konstatēt vai atšķirīgā pozīcija parlamentā atsevišķām politiskajām partijām neliek atteikties no programmās deklarēto mērķu īstenošanas.
Pēc darba autora domām, parlamentāro partiju debatēs svarīgs elements ir arī partiju disciplīnas ievērošana, tāpēc analizējot Saeimas sēžu stenogrammas, kas ir galvenais šajā darbā izmantotais avots, darba uzdevums ir konstatēt parlamentāro partiju disciplīnas ievērošanu Saeimas debatēs. Disciplīnas ievērošanu svarīgāku padara arī fakts, ka LR Saeimā ir iekļuvušas politiskās apvienības, kuras veido vairākas partijas ar zināmā mērā atšķirīgām politiskajām ideoloģijām un programmām.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1192203
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register