Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:102014
 
Evaluation:
Published: 24.08.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Globalizācija un tās attīstības vispārējās tendences    5
1.1.  Liberālā demokrātija, tirgus spēku pārsvars ekonomikā un noziedzība    6
1.2.  Pasaules ekonomikas integrācija, ražošanas sistēmu un darbaspēka tirgus transformācija un noziedzība    9
1.3.  Tehnoloģiskās atjaunošanās ātrums, plašsaziņas līdzekļu revolūcija, patēriņa ideoloģijas diktāts un noziedzība    10
2.  Globalizācija Latvijā un ar to saistītās noziedzības problēmas    13
2.1.  Cilvēkdrošība Latvijā    15
  Nobeigums    20
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    22
Extract

Jau kopš senatnes ir pastāvējusi apziņa, ka cilvēcei ir jāmeklē plašāki apvāršņi, nepieciešams dzīvot pasaules mērogā, t.i. globāli. Atskatoties vēsturē, var redzēt, ka tas notika iekarojot citas zemes, izveidojot kolonijas, notiekot aktīvai tirdzniecībai starp divām pasaules daļām.
Pašlaik notiek process, ko speciālisti ir nosaukuši par globalizāciju. Par globalizāciju var runāt kā par mūsdienu pasaules vispārīgās attīstības tendenci un arī nepieciešamību, kura skar visas modernās sabiedrības dzīves sfēras.
Mūsdienās globalizācija ir skārusi visu pasauli- vienas pasaules valstis vairāk, citas mazāk. Globalizācija ietver gan pozitīvus aspektus, gan arī jaunas problēmas sabiedrības politiskajās, sociālajās, ekonomiskajās un komunikatīvajās attiecībās.
Vārdam “globalizācija” autore literatūras avotos, kurus apskatīja, atrada dažādas definīcijas. Autore minēs dažas no tām.
Globalizācija(globalization) ekonomiskās un sociālās integrācijas pastiprināšanās process pasaulē, kas ietekmē daudzus cilvēku dzīves aspektus. Pirmais mūsdienu globalizācijas vilnis notika 1870.-1914.g., otrais-1950.-1980.g. Pēdējais globalizācijas posms sākās pēc 1980.g., tam raksturīga strauja tehnoloģijas attīstības radītu starptautisko organizāciju apjoma un intensitātes palielināšanās. Globalizācijas gaitā ražošana, maiņa, starptautiskā kapitāla kustība pārvar nacionālo robežu un attālumu radītos šķēršļus. Ražojošā darbība, finanšu kustība tiek īstenota starptautiskā mērogā, ignorējot ekonomisko aģentu nacionālo piederību. Nacionālās valstis deleģē arvien vairāk savu funkciju starptautiskajām institūcijām, kuras regulē ekonomiskās norises pasaules mērogā un padara atsevišķas valsts izolētu un pilnībā autonomu attīstību neiespējamu.1
Globalizāciju var definēt kā procesu, kas cilvēkus, organizācijas, tirgu, tehnoloģiju, finanses, informāciju un pārvaldību saista vienā vispārējā mijiedarbju tīklā pāri nacionālu valstu robežām. Globalizācija nozīmē, ka indivīdi, privātuzņēmumi, valdības un nevalstiskās organizācijas ar partneriem dažādās pasaules vietās var mijiedarboties ātrāk, tālāk un lētāk nekā iepriekš. Šajā mijiedarbībā iespējams radīt produktus un idejas, kuriem ir globāla izplatība. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register