Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:370618
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.03.2023.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
2011 - 2015 years
2016 - 2020 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMA IZTULKOŠANA    4
2.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMA IZPILDE    7
3.  LEGĀTS UN SUBSTITŪCIJA    10
4.  PĒDĒJĀS GRIBAS RĪKOJUMU APROBEŽOJUMI    12
5.  LIKUMISKĀ MANTOŠANA    15
6.  MANTOŠANAS TIESĪBAS ZVIEDRIJĀ    19
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    21
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS SARAKSTS    22
Extract

Studiju darbs "Pēdējās gribas rīkojuma iztulkošana un izpildīšana" sniedz ieskatu pēdējās gribas iztulkošanā un izpildīšanā, kā arī tās izpildē dažādos gadījumos, kad pēdējā griba tiek izteikta trešajai personai un kad tā tiek izteikta radiniekam.
Gribas izteikums ir katra tiesiska darījuma pamatelements. Kā norādīts CL 1427. pantā, pie tiesiska darījuma būtības pieder tā taisītāja gribas izteikums. Gribas izteikums ir personas gribas izpaudums, kas vērsts uz noteiktu tiesisku seku iestāšanos. Gribas izteikums ir ārējs apliecinājums tam, ka darījuma dalībnieki vēlas panākt darījumam raksturīgo tiesisko seku iestāšanos.
Mūsdienās, ja cilvēks vēlas lai viņa manta vai īpašums, pēc viņa nāves, netiktu sadalīts tā, kā paredz likums, tad katram cilvēkam pastāv iespēja to paust notāram savā pēdējās gribas rīkojumā. Jebkurai rīcībspējīgai personai pieder tiesības pašam izlemt, kas notiks ar viņa mantu nāves gadījumā. Kā arī var izdot atsevišķus rīkojumus, kuros pēdējās gribas izteicējs, var izteikt aprobežojumus. Tas nozīmē, ka viņš var ne tiki novēlēt savu mantu kādam, bet arī pieprasīt kādu nosacījumu izpildi, lai mantinieks savā īpašumā iegūtu tam novēlēto mantu. Katru gadu palielinās cilvēku skaits, kuri savu pēdējo gribu vēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā.
Svarīgi ir tas, lai noslēdzot mantojuma līgumu, mantojuma atstājēja griba ir izpausta brīvi un patiesi, bez spaidiem. Lai tiesisks darījums būtu spēkā, nepietiek ar to vien, ka tā dalībnieki izsaka savu gribu, bet ir nepieciešams lai šī griba būtu radusies brīvi bez maldības, viltus vai spaidiem. Tas nozīmē, ka mantojuma līgumā kā jebkurā citā tiesiskā darījumā, ir svarīgs pēdējās gribas izteikšanas patiesums. Tieši pēdējās gribas izteikums ir tas, kas veido tiesisku darījumu un ja pēdējās gribas izteikumā būs novērojami trūkumi, tad var rasties trūkumi darījuma izpildē.
Darba temats ir aktuāls, jo katru gadu palielinās cilvēku skaits, kuri savu pēdējo gribu vēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā. Kā arī bieži vien cilvēki neizprot cik plašas tiesības tiem piešķir likums mantojuma lietu kārtošanā.
Lai panāktu mērķi, tika izvirzīti šādi uzdevumi : analizēt pēdējās gribas rīkojuma iztulkošanu, analizēt pēdējās gribas rīkojuma izpildīšanu, aplūkot gadījumus, kad pēdējā griba tiek izteikta radiniekam un kad tā tiek izteikta trešajai personai, kā arī salīdzināt pēdējās gribas izteikšanu radiniekam ar tās izteikšanu trešajai personai.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,48 €
Work pack Nr. 1396878
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register