Grāmatvedība ir vajadzīga, lai varētu sagatavot finanšu un nodokļu pārskatus un skaidrot uzņēmuma finansiāli saimniecisko darījumu galarezultātus.
Grāmatvedības uzskaites rādītāju atspoguļošana un izskaidrošana ir svarīga uzņēmējdarbības funkcija, kas ir saistīta ar uzņēmuma finansiālā stāvokļa novērtēšanu un uzņēmējdarbības nozīmes noteikšanu.
Vadības lēmumu pieņemšanai ir nepieciešama informācija par iepriekšējo periodu, lai varētu novērtēt uzņēmuma potenciālās finansiālās iespējas nākamiem periodiem.
Mana kursa darba tēma ir Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšana. Šo tēmu es izvēlējos tāpēc, ka finanšu grāmatvedības pamatā ir uzņēmuma gada pārskats. Peļņa vai zaudējumu aprēķins ir finanšu pārskata sastāvdaļa, kurš ,savukārt, ir gada pārskata sastāvdaļa. Bez peļņas vai zaudējumu aprēķina mēs nevarētu sagatavot gada pārskatu, savukārt, nezinot gada pārskata sastādīšanas prasības, netiktu kvalitatīvi sastādīts peļņa vai zaudējumu aprēķins. Tāpēc savā darbā es apskatīju arī gada pārskata teorētisku aprakstu un sastādīšanas pamatnoteikumus, jo savādāk es negūtu pilnīgi priekšstatu par peļņas vai zaudējumu aprēķinu.
Kursa darba mērķis ir izpētīt un izvērtēt Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšanas prasības.
Kursa darba mērķa sasniegšanai tika veikti šādi uzdevumi:
1)Dot īsu teorētisku gada pārskata aprakstu;
2) Apskatīt Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšanu reglamentējošo likumdošanu;
3)Apskatīt un izvērtēt Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšanai noteiktās prasības;
4)Izvērtēt gada pārskata iesniegšanas noteikumus.
Kursa darba struktūra: Ievads, I daļa – Gada pārskata teorētisks apraksts, II daļa – Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšanu reglamentējošā likumdošana, III daļa – Peļņas vai zaudējumu aprēķina sastādīšanas noteikumi, IV daļa - Gada pārskatu iesniegšana un problemātiskie aspekti.…