Mainoties valsts sociāli ekonomiskajai iekārtai, tiek lauzti iepriekšējie stereotipi, notiek iepriekšējo, jau par stabilām kļuvušo vērtību maiņa.
Vēsturiskie notikumi, kā pirmais un otrais pasaules karš, savstarpēji naidīgas okupācijas un visbeidzot neatkarības atjaunošana Latvijā ir atstājuši ietekmi uz nācijas, Latvijas tautas kopējo psiholoģisko noskaņojumu un arī uz katru cilvēku atsevišķi. Neatkarības atgūšana, kura daudzi cilvēki ilgi gaidīja, radīja politiski ekonomiskas problēmas, kurām cilvēki nebija psiholoģiski gatavi.
E. Ēriksons [1] ir norādījis, ka arī vēsturiskie faktori var būt tie, kuri rada cilvēkam krīzes situāciju un tas, kā šis cilvēks atrisinās šo krīzi, noteiks viņa attīstību.
Pēc individuālpsihologa A. Ādlera [2] , cilvēka dzīves prototips veidojas agrā bērnībā un tas ietekmē visu turpmāko dzīvi.
Savā darbā apskatīšu personības jēdzienu no psiholoģijas zinātnes viedokļa.
Ir daudz teoriju, kas apskata personību un tās attīstības jautājumus, dažādas, brīžiem pretrunīgas pieejas, uzskati. Freids, Ādlers, Maslovs, Aizeks, Jungs , Eriksons un daudzi citi psihologi ir pievērsušies šīs tēmas izpētei. Es centīšos īsumā atspoguļot personības attīstības posmus Ē.Ēriksona skatījumā.
…