Ievads
Mūsdienu informācijas tehnoloģiju straujās attīstības laikā dzīve bez interneta ir grūti iedomājama. Internets tiek aktīvi izmantots gan darbā, gan atpūtā, gan dažādu pakalpojumu sniegšanai un saņemšanai un gūst aizvien lielāku nozīmi. Cilvēkiem vairs nav jāstāv rindās, lai veiktu maksājumus bankās vai nopirktu biļetes uz atpūtas pasākumiem. Vēstules nav jāsūta pa pastu, pietiek tikai nospiest vienu taustiņu, un vēstule jau ir adresāta elektroniskajā pastkastītē. Tāpat internets tiek izmantots, lai iegūtu dažādas ziņas vai atbildes uz interesējošiem jautājumiem.
Interneta izmantošana pētījumu veikšanai nav izņēmums. Ņemot vērā laika un materiālo līdzekļu ekonomiju, ko nodrošina internets, aizvien vairāk tiek izmantotas iespējas iegūt datus mūsdienīgā veidā. Lai labāk iepazītu šīs pētniecības metodes un varētu veiksmīgāk un efektīvāk tās izmantot, tās tiek rūpīgi pētītas. Ir atklātas gan daudzās priekšrocības, gan arī ne mazums problēmu, kas ar to saistās un par kurām sākumā var pat nenojaust. Līdz ar informācijas tehnoloģiju straujo attīstību šīm pētniecības metodēm tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, jo rodas arvien jaunas problēmas un tām nepieciešami risinājumi.
Šī darba mērķis ir sniegt vispārēju ieskatu par pētniecības metodēm izmantojot internetu, kā arī ar tām saistītajām priekšrocībām un problēmām.
Pirmajā nodaļā tiks vispārīgi aplūkotas visas pētniecības metodes, kurās iesaistīta interneta izmantošana, kā arī tiks aprakstītas to kopīgās priekšrocības un problēmas.
Otrā nodaļa sniegs sīkāku ieskatu par tiešsaistes fokusgrupām, kā arī aplūkos to papildus priekšrocības un problēmas salīdzinājumā ar citām metodēm.
Trešajā nodaļā tiks apskatīti internetaptauju veidi un to papildus priekšrocības un problēmas.
Ceturtā nodaļa veltīta ētikas problēmām, kas saistītas ar pētniecības metodēm izmantojot internetu.
…