Kamēr vien cilvēks ir dzīvojis organizētā sabiedrībā, tajā ir pastāvējušas zināmas normas katra indivīda rīcībai un uzvedībai, kā arī atbildības kritēriji par šo normu pārkāpšanu. Latvijas Republikas likumos noteikti 3 soda veidi-disciplinārais, - administratīvais- un kriminālsods. Kriminālsodu regulējošās normas ietvertas Krimināllikumā. Soda piespriešana brīdina vainīgo un citas personas par pārkāpuma un soda vienotību, tādejādi pierādot visiem, ka pēc pārkāpuma neizbēgami seko sods. Sodi ir dažādi, un to loģika, pielietošana un mērķi ir atšķirīgi.
Apgūstot Krimināltiesības (Vispārīgā daļa) kursu, viena no interesantākajām un aktuālākajām tēmām ir tēma par Kriminālsoda veidiem – par piespiedu darbu un tā piemērošanas salīdzinājumu ārvalstīs.
Autore izvēlējas šo tēmu tāpēc, ka šis kriminālsoda veids parādījās ne tik sens, tikai 1999.gadā, kad stājās spēkā jaunais Krimināllikums, Latvijā tika ieviests jauns soda veids – piespiedu darbs, kas tiek uzskatīts par alternatīvu soda veidu brīvības atņemšanai, kas pirms tam Kriminālkodeksā netika paredzēts. …