Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:598453
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Demokrātija pamatā ir politiskā brīvība. Monteskjē atzīst, ka brīvību attiecībā uz valsts iekārtu nosaka tikai galvenie likumi. Bet attiecībā uz pilsoņiem šī brīvība var realizēties kā zināmu tikumu rezultāts. Var būt tā, ka brīvas valsts iekārtā pilsonis nebūs brīvs vai arī pilsonis būs brīvs, bet valsts iekārtu nevarēs saukt par brīvu. Šajos gadījumos iekārtas brīvība ir tiesiska, nevis faktiska, bet pilsoņu brīvība – faktiska, nevis tiesiska.
Demokrātiskā valstī tautas gribu tieši vai netieši pauž brīvās vēlēšanās periodiski ievēlēti tautas pārstāvji, kuriem tauta uzticas. Runājot par politisko brīvību, mēs saprotam tautas brīvību, kuru veido iekšējā politiskā stāvokļa brīvība.
Brīvība kā dzīves saprašana, kuras pamatā ir vēstures izpratne, ir tas garīgais ceļrādis, kurš nosaka tās gaitu. Politiskā brīvība ir demokrātijas garīgais ceļrādis, kurš balstās uz politiķu un valstsvīru personisko atbildību. Tādējādi jēdzieni “brīvība”, “personiskā atbildība” un “taisnība”cieši savijas vēstures un dzīves saprašanas procesā. Brīvību var tikai saprast, nevis iemācīt vai iemācīties. Politiskā brīvība veido taisnības un atbildības priekšnoteikumu un pamatu. Politiskā brīvība bez personiskās atbildības nav demokrātija. Demokrātijas politiskā brīvība bez valstsvīru un partiju līderu personiskās atbildības pārvēršas par kolektīvo bezatbildību. Atbildības jomā kolektīvisms ir pretstats demokrātijai. Demokrātiskas politikas garīgo pamatu veido saprašana – radošs jēgas meklējums, balstoties uz pagātnes saprašanu atbildības un taisnīguma skatījumā. Saprašana beidzas tur, kur sākas “mēs”, jo konkrēta cilvēka vietā neviens cits saprast nevar. Padomju laikā skaidroja, ka kolektīvismā cilvēks ir brīvs. Kolektīvisms sevī nesa līdzi arī kolektīvo atbildību. “Kur visi domā vienādi, tur nedomā neviens”, teicis Hēgelis. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1174744
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register