Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:501560
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Politiskās integrācijas jēdziena skaidrojums    4
  Politiskās līdzdalības process Latvijas politiskās integrācijas kontekstā    5
  Politiskās līdzdalības process Latvijas etniskās integrācijas kontekstā    8
  Nobeigums    12
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    13
Extract

Lai attīstītu demokrātiju, nodrošinātu likuma varu, sekmētu cilvēktiesību institūciju līdzsvarotu darbību un mazākumtautību tiesību aizsardzību, Latvijas valdībai ir jāveicina integrētas sabiedrības veidošanās. Sabiedrības integrācija ir vērsta uz indivīdu un dažādu grupu savstarpēju saprašanos un sadarbību Latvijas valsts tiesiskajā sistēmā, balstoties uz latviešu valodu kā valsts valodu, uz lojalitāti pret Latvijas valsti. Integrācijas mērķis ir veidot demokrātisku, saliedētu pilsonisku sabiedrību, kas balstās uz kopīgām pamatvērtībām.1 Viena no sabiedrības integrācijas pamatvērtībām ir politiskā līdzdalība. Sekmīgu sabiedrības integrāciju nevar nodrošināt tikai valsts varas iestāžu īstenota politika. To nepieciešams īstenot ar aktīvu politisko līdzdalību. Aktīva pilsoniska līdzdalība sabiedriski politiskajā dzīvē sekmē integrācijas neatgriezeniskumu un tās atbilstību tautas vairākuma interesēm, tā saliedē Latvijas iedzīvotājus un stiprina demokrātiju.2
Ir iespējams konstatēt vairākus sabiedrības integrācijas veidus – pilsonisko jeb politisko, reģionālo, sociālo, kā arī etnisko integrāciju. Nereti vien kāds no šiem sabiedrības integrācijas veidiem nav skatāms pilnībā nošķirti no citiem sabiedrības integrācijas veidiem. Tas atklāsies arī šajā darbā. Tā kā darba mērķis ir noskaidrot, cik veiksmīga ir politiskās integrācijas norise Latvijā, sekmīga šī mērķa sasniegšanas nolūkos atsevišķa uzmanība tiks veltīta arī etniskajai integrācijai. Darba gaitā tiks norādīts, ka politiskās integrācijas pamatā ir aktīva pilsoniskā līdzdalība, kas gan veicina politisko integrāciju, gan arī liecina par politiskās integrācijas līmeni valstī. Šis ir arī iemesls atsevišķas darba nodaļas izveidošanai, kas saucās politiskās līdzdalības process etniskās integrācijas kontekstā. Autora darba uzdevums ir konstatēt un analizēt politiskās līdzdalības un sabiedrības integrācijas problēmu savstarpējo ietekmi un atkarību. Tā kā tēma ir ļoti plaša, darba autors centīsies sniegt vispārīgu apskatu.
Sabiedrības integrācija nozīmē indivīdu un grupu savstarpēju saprašanos un sadarbību kopīgas valsts ietvaros. Sabiedrības integrācijas pamats ir lojalitāte pret Latvijas valsti, apziņa, ka ikviena indivīda nākotne un personīgā labklājība ir cieši saistīta ar Latvijas valsts nākotni, tās stabilitāti un drošību. Tās pamats ir gatavība labprātīgi pieņemt latviešu valodu kā valsts valodu, cieņa pret latviešu un Latvijā dzīvojošo mazākumtautību valodu un kultūru. Sabiedrības integrācija un pilsoniskā līdzdalība kā Latvijas sabiedrības nākotni veidojošs process paredz izmaiņas iedzīvotāju attieksmē pret valsti un citam pret citu.1 Sabiedrības integrācijas viena no šīm pamatvērtībām ir neatkarīga, demokrātiska Latvijas valsts. Sabiedrības integrācija norisinās, visiem Latvijas iedzīvotājiem aktīvi iesaistoties Latvijas sabiedrības dzīvē.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register