Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:817361
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.11.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 27 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
I)  Autoritārisms    5
a)  Autoritārisma pamatpazīmes    6
b)  Baltkrievijas konstitūcija un tās nozīme    7
Prezidenta darība    7
ii)  Prezidenta vēlēsanas    8
II)  Totalitārisms    8
a)  Totalitārisma pamatpazīmes    9
b)  PSRS 1936.gada konstitūcija un tās nozīme    11
i)  Gulags    11
ii)  Staļina nevienlīdzība un diskriminacija    12
c)  PSRS 1977.gada konstitūcija un tās nozīme    13
III)  Demokrātija    14
a)  Demokrātijas veidi    15
b)  Demokrātijas pamatpazīmes    15
c)  ASV konstitūcija un tās nozīme    16
  Kopsavilkums    18
  Izmantota literatūra    19
Extract

Amerika izrādījās vienīgā valsts, kur kļuva iespējams novērot dabisku un mierīgu sabiedrības attīstību un kur izdevās precīzi noteikt to ietekmi, kurš izrādīja viņa tapšanas sākumu periods uz štatu nākotni.
Eiropā valstu vairākuma politiskā dzīve sākās uz oficiālas piramīdas virsotnes un pēc tam pakāpeniski, taču ne pilnā mērā, aptvēra visas sabiedrības šūnas. Amerikā no sākuma radās kopiena, bet pēc tam apgabals. Apgabals radās pirms štata, bet štats pirms konfederācijas. ASV izdevās apvienot reliģijas garu un brīvības garu.
Par galveno ASV institūciju konstitūcija apsiprina federālu valsti, kura balstās uz valsts dalīšanas teoriju. Šis valsts varas dalīšanas princips apstiprināja efektivitāti, lai atbalstītu demokrātisku režīmu dažādos etapos. Bet attieksme starp valsts varas institūcijām dažreiz bija nelabvelīga, kas rādīja krīzi.
Vissvarīgākais demokrātisma kritērijs tradicionāli ir cilvēku aktivitāte un reāla iekļaušanās politiskajā sistēmā. Amerikāņu jaunajā vēstures periodā cilvēku politiskās kustības sasniedza maksimumu un tas bija svarīgi no 1930.gada līdz 1960.gadam, bet pārējās desmitgades, tostarp pēdējos 30 gadus 20. gadsimtā, nedalīta kundzība piederēja vēlēšanām.
ASV šodien ir vienīgā superlielvalsts, tai ir jāliek visiem saprast: par Amerikas sabiedroto var kļūt tikai tāda valsts, kas iet demokrātijas virzienā vai jau ir demokrātiska.

Kopsavilkums
Politiskais režīms - sabiedrības pārvaldīšanas īstenošanas kārtība, ko raksturo valsts varas un pilsoņu savstarpējās attiecības.
Atkarībā no tā, kurš kuru kontrolē, izšķir politisko režīmu trīs pamattipus: demokrātiskais režīms (demokrātija), autoritārais režīms (autoritārisms) un totalitārais režīms (totalitārisms), kas izpaužas dažādās to realizācijas formās.
Politisko režīmu analīze ir svarīga, jo tas dod iespēju izprast katra režīma priekšrocības un trūkumus un izveidot priekšstatu pat savas valsts attīstības problēmām.
Sabiedrība ar laiku mainās un izpratne par politiskiem režīmiem mainās arī. Šodien visisplatītākais režīms ir demokrātija. Jaunajos laikos jau sāka apgalvot, ka cilvēkam ir raksturīga dabiska brīvība, kas ir dabiskais stāvoklis, ka cilvēki ir dabiski vienlīdzīgi.
Pasaulē visu laiku pastāvēs problēmas saistīti ar politiskiem režīmiem un varas dalīšanu. Problēmas parādās gan 20.gs vidū, piemēram PSRS, kur pastāvēja totalitārais režīms, gan mūsdienās, piemēram, Baltkrievija, kur pastāv autoritārais režīms.
Autore uzskata, ka vislabākais politiskais režīms ir demokrātija, jo šeit cilvēks ir galvenais subjekts. Pastāv pilsoņu politiskā brīvība, vienlīdzība, taisnīgums. Demokrātiskās valstīs cilvēktiesībam ir konstitucionālais rangs un tas ir demokrātiski.


Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register