Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:689047
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.06.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 31 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Rezumējums    2
  Abstract    4
  Ievads    6
  Probācija pasaulē un Eiropā    9
  Pētījuma metodes    13
  Rezultāti    16
  Situācija Latvijā    16
  Valsts probācijas dienests    20
  Postpenitenciārā palīdzība    22
  Diskusija    26
  Secinājumi    30
  Nobeigums    32
  Literatūras saraksts    33
Extract

Brīvības atņemšanas kā soda mērķis ir stingri pasargāt sabiedrību no nozieguma. Taču šo mērķi var sasniegt vienīgi tad, ja pēc atgriešanās sabiedrībā likumpārkāpējs ne tikai vēlas, bet arī spēj dzīvot paša nodrošinātu dzīvi, ievērojot likumu.1 Kā apgalvots vairākos pētījumos2, lai tas veiksmīgi tiktu realizēts, svarīgas ir sekojošas lietas, pirmkārt, sabiedrības gatavība pieņemt no brīvības atņemšanas iestādes atbrīvoto personu, neatgrūst viņu, kā sabiedrībai nederīgu, bet atbalstīt viņa centienus kļūt par pilnvērtīgu sabiedrības locekli. Otrkārt, lielā mērā tas ir atkarīgs no paša bijušā ieslodzītā, kuram ieslodzījuma laikā ir mainījusies vērtību sistēma, iespējams zudušas sociālās saiknes ar ģimeni, draugiem, zudušas ikdienas uzdevumu un darba iemaņas, bez kurām neiztikt atgriežoties brīvībā. Un treškārt, nenoliedzami liela loma ir arī valsts likumdošanai un tās ietvaros paredzēto sociālo rehabilitācijas pakalpojumu apjomam, kvalitātei un pieejamībai.
Tādēļ 2003. gadā tika izveidots valsts probācijas dienests, kura funkcijās ietilpst sadarbība ar brīvības atņemšanas iestādēm, sagatavojot personas atbrīvošanai pēc soda izciešanas un postpenitenciārās palīdzības sniegšana.3 Probācijas dienesta galvenais uzdevums ir vairot sabiedrības drošību, darot iespējamo un nepieciešamo, lai probācijas klients neizdarītu atkārtotu noziedzīgu nodarījumu un neatgrieztos brīvības atņemšanas iestādē.
Visbiežāk recidīva iemesli4 ir ar no brīvības atņemšanas iestādēm atbrīvotu personu sociālajām vajadzībām saistītās problēmas: nespēja nokārtot finansu, dzīvesvietas, nodarbinātības jautājumus un problēmas, kas saistītas ar ģimeni un paziņu loku. Tādēļ viens no probācijas dienesta uzdevumiem ir palīdzēt probācijas klientam risināt arī šīs ar sociālajām vajadzībām saistītās problēmas, lai novērstu recidīvu. Valsts probācijas dienests (VPD) ir adaptējis Kanādas metodikas labo praksi. Metodika ir veidota pielāgojot Kanādā lietoto Riska un vajadzību novērtējuma (RVN) instrumentu Latvijas apstākļiem.5…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register