Secinājumi
1. Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu apdraud personas īpašuma intereses visā to pilnībā, jo, izņemot lietu no personas valdījuma, cietušais zaudē gan valdījuma, gan lietojuma, gan rīcības tiesības.
2. Pret īpašumu vērsto nodarījumu priekšmets var būt jebkura manta.
3. Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu jeb mantiski noziedzīgi nodarījumi no citiem noziedzīgiem nodarījumiem atšķiras ar kriminālā apdraudējuma priekšmetu – īpašumu.
4. Laika posmā no 2006. gada līdz 2015. gadam kopējais laupīšanu skaits būtiski samazinās ar katru gadu. Vislielākais laupīšanu skaits ir reģistrēts 2006. gadā – 2 248 gadījumi
5. Izpētot reģistrēto zādzību gadījumus laika posmā no 2006. gada līdz 2015. gadam, ir redzams, ka vislielākais reģistrēto zādzību skaits ir bijis 2009. gadā, kas ir 27 067 gadījumi.
6. Noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu motīvu kriminoloģiskais raksturojums saistāms ar šādiem elementiem: mantkārīgas tieksmes, kas nav saistītas ar vardarbību pret personu (zādzība, krāpšanu, vienkārša izspiešana); mantkārīgas tieksmes, kas saistītas ar vardarbību pret personu (laupīšana un izspiešana); vardarbīgi noziedzīgi nodarījumi pret personisko īpašumu, kuru pamatā nav mantkārīgu tieksmju (nejauša citas personas mantas iznīcināšana).
7. Cilvēkiem ir jāatceras, ka policija nespēj izsekot līdzi katram noziedzniekam un jāsargā savs īpašums pašiem, izmantojot dažādus tehniskos līdzekļus.
…