Ārējā pasaule, sociālā vide nemitīgi mijiedarbojoties ar cilvēku atstāj savu iespaidu uz viņa jūtām, domām un uzvedību. Mūsu uzvedība un rīcība nereti ir reakcija uz šo mijiedarbību. Dzīvojot sociālajās grupās mēs izpildām mums uzliktās sociālās normas un izspēlējam pašu pieņemtās sociālās lomas.
Ģimene ir primārā vide, kurā cilvēks dzīvo. Šeit veidojas viņa personība, nostiprinās vērtību sistēma un veidojas priekšstats par labo un slikto.
Ģimenes veidošanos ne vienmēr var saistīt ar mīlestību starp diviem cilvēkiem. Laulībā stājas visdažādāko iemeslu dēļ : aiz aprēķina, aiz vēlmes audzināt bērnus vai meklējot draudzīgu plecu sev līdzās.
Nereti gadās, ka tikai pēc laulībām tā pa īstam partneris tiek vērtēts un atklājas, ka daudzas viņa īpašības ir, mazākais, kaitinošas. Tad atliek divas iespējas – tās pieņemt kā otra personības neatņemamu sastāvdaļu, vai mēģināt apkarot, izskaust un partneri izmainīt. Laulības dzīvi apdraud liels daudzums dažādu faktoru, tādi kā atšķirīgas vērtības, intereses, paradumi, nesaderīgi temperamenti un citi, un tikai daži faktori, kas ļauj to saglabāt. Tie ir mīlestība, cieņa, uzticība.…