Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:225542
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 17 units
References: Used
Extract

Prostitūcija- ( lat. Prostituto publiska piedāvāšanās)- dzimumattiecību piekopšana par naudu, citām materiālām vērtībām vai citāda veida atalgojumu. Prostitūta ir sieviete, kurai dzimumattiecību uzturēšana par naudu, citām materiālām vērtībām ir nodarbošanās vai galvenais ienākumu avots.[6,203.]
Šobrīd Latvijā par prostitūciju tiek runāts daudz un bieži un lielākoties visas šīs sarunas beidzas ar atklāsmi, ka mūsu valstī šai nodarbei nav nekāda juridiska statusa. Prostitūcija Latvijā nav aizliegta, valsts likumdošana paredz, ka pilngadību sasniegušas sievietes likuma kārtībā noteiktajās vietās drīkst ar to nodarboties, taču tajā pašā laikā tai nav arī nekāda likuma, arodbiedrību u.c., kas aizstāvētu pašu prostitūtu tiesības. No valsts šīm sievietēm nav absolūti nekādas sociālās aizsargsistēmas, nekādu sociālo garantiju. Tādēļ ļoti grūti būtu teikt, ka prostitūcija Latvijā ir legāla, jo legālas nozares taču ir vairāk vai mazāk ir no valsts puses aizsargātas.
Lai arī statistikas dati liecina ko citu, vislatvijas saceltā ažiotāža par Latviju kā sekstūrisma zemi, liek aizdomāties par šo jautājumu ar vien biežāk. Mans viedoklis viennozīmīgi ir tāds, ka prostitūcijai noteikti ir vajadzīgs šis juridiskais statuss, taču pieņemot šo lēmumu, manuprāt, vajadzētu ņemt vērā daudz un dažādus faktorus. Vispirms vajadzētu noskaidrot kāda šī problēma vispār ir mūsu valstij- tiesiska, jo tai trūkst juridiskās argumentācijas, ekonomiska, jo kā zināms prostitūtas nodokļus nemaksā vai varbūt tomēr morāla, ētiska vai reliģiska problēma? Šajā referātā vairāk tieši pēdējām trim iepriekšminētajām problēmām, proti, prostitūcijai no morāles, ētikas un reliģijas skatu punkta, jo manuprāt pieņemot lēmumu par prostitūcijas legalizēšanu vai kriminalizēšanu būtu sīki jāizpēta visas nācijas attieksme un galvenokārt jau faktori, kas vēsturiskā gaitā šo attieksmi ir ietekmējuši. Pie šiem faktoriem pieder valsts vēsture, laika gaitā vadošākās reliģijas, tradicionāli etniskās seksualitātes īpatnības, temperamenta un audzināšanas ietekmes, ģimeniskuma tradīcijas u.t.t. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register