Secinājumi.
Nav labāka drauga par labu veselību, sliktāka ienaidnieka-
par slimību.
-- Senindiešu izteiciens
Mūsdienās lielākā daļa iedzīvotāju baidās un izvairās no personām, kas ir savādākas, citādākas, kas izkrīt no sabiedrības „standarta”. Persona, kas ir atstumta sevi sāk pati necienīt un piekrist apkārtējo domām, ka viņš neiederas sabiedrībā un viņam tur nav vietas. Tas pats ir attiecināms uz psihiski slimām personām. Tā vietā, lai sabiedrība vairāk iedziļinātos šajā problēmā tā dara tieši pretēju darbību, kas balstās uz bailēm un pāragriem secinājumiem. Sabiedrība uzskata, ka katra persona, kurai ir noteikts ārsta slēdziens „psihiski slims” ir bīstami un ir jāizolē, lai neciestu apkārtējie no pēkšņiem uzbrukuma draudiem. Daļēji var saprast šīs personas, tomēr būtu laiks mācīties un saprast, ka šīm personām ir nepieciešams atbalsts, nevis atstumtība.
Policija, kas ikdienā satiek dažāda veida personības savā prakses laikā ne vienu reizi vien ir palīdzējušas šīm personām gan aiz brīvas gribas, gan aiz darba veikšanas pienākuma. Tomēr vēl aizvien policijas darbinieki ir visai maz informēti par psihiski nelīdzsvarotu personu problēmām, tāpat kā visa sabiedrība kopumā.
Šizofrēnija un depresija ir mūsdienu lielākā problēma, kas skar psihiski slimos pacientus, jo šo saslimšanu daudzums mūsdienās turpina pieaugt. Jācer uz to, ka cilvēki pamazām sāks mazāk iekulties stresa situācijās un rūpēsies par savu veselību, kas novedīs pie mazākiem saslimšanas gadījumiem.
…