Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,14 (14%)
Discounted price*:
0,85
Purchase
Add to Wish List
ID number:639186
Evaluation:
Published: 23.04.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.UZVEDĪBA HIPNOZES LAIKĀ
Pazīstamākās apziņas deformācijas saistītas ar miegu un sapņiem. Cita parādība, kas saistīta ar izmaiņām apziņā ir hipnoze. Nikolass Spanoss uzskata, ka hipnoze ir nekas vairāk kā paaugstinātas motivācijas stāvoklis attiecībā pret konkrētu darbību un to ir ļoti viegli izskaidrot, neizmantojot transu un stāvokļa izmaiņas.
Pirmās ziņas par hipnozes izmantošanu (piemērošanu) nāk no 18.gs. vidus.
Viena no spilgtākajām personībām, kura psiholoģiju atdalīja no burvestību “lauciņa” bija Francs Antons Mesmers (1733 – 1815). Viņš uzskatīja, ka “histēriskie traucējumi” ir rezultāts cilvēka ķermeņa universālajā magnētiskajā plūsmā. Tieši no Mesmera radās vārds “mesmerizms”, un daudzi tie, ka ārstēšana tika izmantoti konkrētas tehnikas, kuras mēs šobrīd saistām ar hipnozi.
Psiholoģijas vēsturē hipnozei bijusi ierādīta svarīga vieta, īpaši psiholoģisko traucējumu ārstēšanai; hipnoze bija pamatsastāvdaļa Freida psihoanalītiskajai tehnikai. Ernests Hilgards bija viens no pirmajiem mūsdienu pētniekiem, kurš atbalstīja viedokli, ka hipnoze ir izmaiņu stāvoklis apziņā. Hipnotisko stāvokļu aprakstos Hilgards, kā arī citi pētnieki, iekļāvuši sekojošas raksturojošas lietas: paaugstināts jūtīgums iedvesmošanai (iespaidošanai), neapzinās savu rīcību, paaugstinās spējas atcerēties, vizuālās iztēlošanās intensitātes paaugstināšanās, disociācija (spēja koncentrēties uz konkrētiem notikumiem, tajā pat laikā neredzot neko citu) un pazemināts jūtīgums pret sāpēm.
Habsons un MakKarlijs piedāvāja jaunu skatījumu par sapņiem, kas radikāli atšķīrās no dominējošās vispārpieņemtās pieejas.
Spansons uzsver, ka hipnotizētie cilvēki rīkojas patvaļīgi, lai sasniegtu vēlamo mērķi. Viņš arī skaidro, ka konkrēto uzvedību nosaka paaugstināta motivācija, tā (uzvedība) nepieprasa izmaiņas apziņas stāvoklī.
TEORĒTISKIE PAMATOJUMI
N. Spansons uzskatīja, ka visas darbības, ko parasti piedēvēja hipnotiskā transa stāvoklim, iekļaujas normālo cilvēcisko iespēju raksturā. Hipnotizēšanas procesu viņš uzskata par rituālu, kuram rietumu kultūrās ir ļoti liela nozīme. Cilvēki gaida, ka viņi zaudēs kontroli pār savu ķermeni, un tad, kad iesākas hipnotizēta stāvokļa process, viņi sāk ticēt, ka viņu brīvprātīgās darbības kļūst automātiskas un vadāmas.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Psiholoģijas metodes”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/639186

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register