Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:276776
 
Evaluation:
Published: 03.10.2006.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Queen Mary 2 vēsture    3
1.1.  Queen Mary 2 vispārīgais raksturojums    6
1.2.  Daži interesanti fakti    7
  Pielikums Nr. 1    9
  Pielikums Nr. 2    12
Extract

Queen Mary 2 (QM2) tika iepazīstināta ar pasauli 1999. gada 8. jūnijā kā „Queen Mary projekts”. Tas bija paziņojums par jauna dižena superlainera izstrādi, kas atmodinātu pagājušo Luxus jūras braukšanas garu un kas būtu jauns partneris Queen Elizabeth 2 (QE2) Kunard kuģu flotē.
Jaunā lainera koncepcija bija radīt īstenu okeāna laineri, nevis vienkārši iepriekšējā Queen Elizabeth2 aizvietotāju. QM2 ir pirmais okeāna laineris, ko nolemts būvēt kopš 1969. gada, kad radās viņas māsa QE2.
Tika sekots arī konkurentu plāniem un nekavējoties mainīti sākotnējie apmēri un tehniskie rādītāji, lai šis laineris būtu patiešām vislielākais okeāna laineris pasaulē uz doto brīdi.
Queen Mary 2 izmēri bija atkarīgi no trim motīviem: tehniskā, komericiālā un mārketinga.
Tehniski runājot, Cunard kompānija nolēma, ka QM2 tiks būvēta pilnībā no tērauda ( Queen Elizabeth2 pieci augšējie klāji tika būvēti no alumīnija) un lai kompensētu tērauda vareno svaru, - palielināt kuģa platumu.
No komerciālā viedokļa, Kunardam vajadzēja kuģi ar vairāk kā 2’500 pasažieru ietilpību un lai radītu luksuss iespaidu – relatīvi augstu viesu skaita un kuģa bruto svara attiecību. Tātad projekta ekonomisti pieprasīja, lai Queen Mary 2 nebūtu mazāks par Queen Elizabeth 2. abi iepriekšminētie fakti nozīmēja, ka vajadzīgs liels kuģis.
Visbeidzot, mēdiju ietekme uz pasaulē vislielākā kuģa tēlu (pat lielāka par Royal Caribbean’s) – bija ļoti nopietns iemesls.
Cunardline parakstīja līgumu par jaunā lainera būvēšanu ar Chantiers de l’Atlantique of France. QM2 tika būvēta Francijā, tāpēc, ka Lielbritānija nespēja veikt tik lielu pasūtījumu. Pieminētajam franču uzņēmumam bija liela pieredze līdzīgu kuģu būvēšanā.
QM2 ķīlis tika nolaists 2002. gada 4. jūlijā Sent – Lazārā, Francijā. Aptuveni 3000 strādnieki – speciālisti pavadīja kādas 8 milj. stundas strādājot uz kuģa, un kopumā 20’000 bija tieši vai netieši iesaistīti tās konstruēšanā, projektēšanā un iekārtošanā. 2002. gada 16. janvārī tika sākta kuģa konstruēšana – sāka griezt nepieciešamo tēraudu. 300’000 gabalu tērauda tika izvietoti 94 blokos, daži no blokiem bija pat 600 tonnu smagi, uz sausā doka, kurus pēc tam salika un sametināja kuģa korpusa un superapbūvi, kam bija nepieciešams 15’000 km tērauda metināšanas, kas prasīja aptuveni 1 gada darbu. Viņa (QM2) ir daudz lielāka nekā kuģi, kurus parasti būvē Chantiers: viņa var salīdzināt ar „1.6 kuģiem”.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register