Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:966305
 
Author:
Evaluation:
Published: 21.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads   
2.  Reklāmas attīstība   
3.  Veiksmīgas reklāmas veidošana   
4.  Reklāmas vizuālais izskats   
5.  Izplatīšanas līdzekļu izvēle   
6.  Secinājumi   
Extract

6. Secinājumi
Reklāma patērēšanas uzvedībā veido sabiedrisko domu, izraisa interesei, rada apstākļus vajadzību apmierināšanai, veido preču iegādei nepieciešamo psiholoģisko bāzi. Iedarbojoties uz cilvēka apziņu, reklāma veido preču un pakalpojumu pieprasījumu. Reklāma iedarbojās uz cilvēka psihi, prātu, jūtām, domāšanu, spriedumiem, uzmanību, uztveri, atmiņu un zināšanām. Reklāma ir māksla cilvēkā radīt dziņu pirkt un patērēt. Reklāmai ir jādot atbilde uz jautājumiem, kuri patērētājam ir interesanti un ko viņš grib zināt par preci vai pakalpojumiem. Reklāmas uzdevums ir pārvērst nepatvaļīgo uzmanību patvaļīgajā. Reklāmas mērķis ir padarīt cilvēku par pircēju un palīdzēt viņam lēmuma izvēlē. To var panākt ar reklāmas pareizu psiholoģisko ievirzi. Reklāmai jāveido aktīva nostāja pret reklamējamo preci, jāiedarbojas vai nu uz pirkšanas motīviem, vai priekšstatiem par preci vai pakalpojumu, patērētāju, uztveri, atmiņu. Lai potenciālajam pircējam rastos pareizs priekšstats par preci, reklāmai jāizglīto patērētājs: jāsniedz ziņas par preces kvalitāti, lietošanas īpašībām un priekšrocībām salīdzinot ar analogu.
Lai kāda reklāma arī nebūtu, tā nepastāv pati no sevis. Reklāma ir tirgus instruments precēm un pakalpojumiem, kas tiek tirgots. Reklāmas pamatā ir informācijas sniegšana un potenciālo pircēju pārliecināšana. Ja laba reklāma izraisa sabiedrības uzmanību, tad par to tiks runāts.
Reklāma sniedz informāciju par preci, iepazīstina ar to un pārliecina potenciālos pircējus iegādāties konkrēto preci. Atšķirībā no parasta informācijas paziņojuma, gala rezultātā reklāma izraisa potenciālā pircēja interesi un vēlmi iegādāties šīs preces un reklāmas mērķis ir palielināt pieprasījumu pēc šīm precēm.
Reklāmas struktūra satur piecus pamatelementus- spēju pievērst uzmanību, kad ļoti svarīgi ir tas, vai, un cik lielā mērā, potenciālo pircēju piesaista virsraksti, vai tā ir iedarbojusies uz to potenciālo pircēju kategorijām, uz kurām tā tikusi vērsta. Nākamais ir reklāmas ietekmējošais spēks uz patērētāja emocijām, kādas sajūtas reklāma rada patērētājos, cik veiksmīgs ir reklāmā izvirzītais arguments un vai tas ir pasniegts pareizā formā. Trešais pamatelements ir tas, kāds ir iedarbības spēks, vai patērētājs pēc reklāmas noskatīšanās iegādāsies vai neiegādāsies preci, ņemot vērā to, ka reklāma patērētājam patīk un viņam ir vajadzība pēc reklamētās preces. Tālāk seko informētība, vai ir skaidri parādīts reklamējamā objekta derīgums un vai reklāmas arguments ir pasniegts saprotamā formā. Pēdējais elements ir tas, vai patērētājs noskatīsies vai noklausīsies reklāmu līdz galam- vai patērētāja uzmanība ir efektīvi piesaistīta.
Ļoti liela uzmanība ir jāpievērš reklāmas vizuālajam tēlam, kompozīcijai un dizainam. Tas ir jāveido acij tīkams, baudāms, interesi raisošs. Turklāt ir uzmanīgi jāizvēlas gan izmantoties simboli, gan saukļi, gan krāsas, tādejādi izstrādājot reklāmu līdz sīkākajai detaļai, un gūstot no tās maksimālo pozitīvo labumu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register