Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,34 (17%)
Discounted price*:
1,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:154091
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Extract

Bizantijas kultūrā tika realizēta pāreja no antīkā laikmeta pagāniskās tradīcijas uz viduslaikiem raksturīgo kristīgo tradīciju ar vienu universālu un pilnīgu Dievu centrā.
Kristīgās baznīcas pamati tika likti jau Romas pastāvēšanas laikā. Tas notika balstoties uz agrīno kristiešu kopienas tradīcijām. Valdošā laicīgā un reliģiskā aristokrātija ļoti labi apzinājās, ka vienota un spēcīga reliģija ir tautu vienojošs elements. [3;9] Meklējot atbildi uz jautājumu, kādēļ Bizantija bija tik stabila jāmin gan karadarbība, gan valsts pārvalde un ekonomika, bet pašiem bizantiešiem visvairāk rūpēja reliģija un viņu ticība. [7; 19] Tā kā Bizantijas sabiedrībā kristīgās un politiskās institūcijas bija savstarpēji saistītas, laicīgās dzīves notikumi bieži tieši ietekmēja kristietības attīstību. [5; 252]
Bizantijas reliģijā valdošā bija pareizticība- viens no galvenajiem kristietības novirzieniem, kas izveidojās, baznīcai sašķeļoties [1;217] tāds pats liktenis- sašķelšanās bija arī Romas impērijai [3;9]. Par austrumu baznīcas centru kļuva Konstantinopole. Valsts ar imperatoru priekšgalā savu politisko kontroli realizēja arī pār baznīcu un reliģisko mācību.
Ortodoksija jeb pareizticība, kādu to pazīstam tagad,- ar grezniem austrumnieciskas mistikas pilniem dievkalpojumiem, ar hierarhisku garīdzniecību un senatnīgu mācību-, ir izveidojusies, saplūstot pirmo triju gadsimtu kristietībai, grieķu domāšanas veidam un senajiem austrumnieciskajiem rituāliem. [2; 125] Bizantijas impērijas veidošanās un attīstības īpatnības ietekmēja arī reliģiju. Baznīca patiesībā kļuva par vienu no valsts aparāta sastāvdaļām. Tās ideoloģijā dogmatos (reliģisku mācību galvenās tēzes, ko baznīca atzinusi par neapšaubāmu patiesību [ 6;66] ) un rituālos daudz spēcīgāk nekā katolicismā izpaudās konservatīvisms, iracionālisms un misticisms, kā arī grieķu filozofijas un austrumu reliģijas ietekmes.
Pareizticīgās baznīcas galvenie postulāti tika formulēti ticības apliecinājumā, ko pieņēma 1.Nīkejas (325.g) un 1.Konstantinopoles (381.g.) ekumēniskajā koncilā. [1; 217-218] Lūk Nīkejas- Konstantinopoles ticības apliecinājums: Es ticu uz vienīgu Dievu Tēvu Visavaldītāju, debesu un zemes, visu redzamo un neredzamo lietu Radītāju. Un uz vienīgo Kungu Jēzu Kristu, Dieva Dēlu, Vienpiedzimušo, kas no Tēva dzemdināts pirms visiem mūžiem; gaisma no gaismas, īstens Dievs no īstena Dieva, dzemdināts, neradīts, ar Tēvu vienādās būtībās, caur ko ir visas lietas darītas. …

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Reliģija Bizantijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/154091

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register