Retinoskopija ir objektīvs cilvēka refrakcijas noteikšanas veids, jo šajā procesā nav nepieciešama cilvēka atbilde. Objektīvās refrakcijas noteikšanā, novērotājs ir tas, kurš nosaka, kāda ir nepieciešamā lēcu kombinācija, kura sniedz ametropijas labāko optisko korekciju.
Retinoskopija dod labus rezultātus nosakot refrakciju nerunājošiem pacientiem, maziem bērniem, kuri vēl nespēj atbildēt uz optometrista vai oftalmologa uzdotajiem jautājumiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuriem ir grūti saprast un atbildēt uz optometrista vai oftalmologa uzdotajiem jautājumiem, kā arī cilvēkiem, ar kuriem ir valodas barjera.
Retinoskopijā mēs iegūstam ne tikai cilvēka sfērisko refrakciju, bet arī kopējo acs astigmatisma stiprumu. Tomēr pēc retinoskopijas ir jāpārbauda cilvēka refrakcija arī subjektīvi, jo cilvēkam nevar izrakstīt pilno korekciju, ko nosaka objektīvi. Tā kā cilvēka acs ir spējīga arī akomodēt, tad cilvēkam objektīvi noteiktā korekcija ir par stipru un pacients nejutīsies komfortabli ar tādu refrakciju. Īpaši, ja retinoskopijā ir iegūts astigmatisms, bet ikdienā cilvēkam nav nepieciešama astigmatisma korekcija un ar cilindrisku lēcu pacients jūt diskomfortu. Tāpēc ir svarīgi pēc retinoskopijas pārbaudīt, kā cilvēks jūtas ar noteikto refrakciju.