Piekraste ir šaurāka vai platāka josla, kurā norisinās mijiedarbība starp divām atšķirīgām vidēm ar saviem specifiskiem procesiem, nogulumiem un ekosistēmām. Tā ir ļoti dinamiska zona, kas atrodas nepārtrauktā jaunveidošanas un reizē arī esošo veidojumu un nogulumu noārdīšanas procesā, laika gaitā mainoties vietējiem, reģionālajiem hidrometeoroloģiskaijiem, ģeoloģiskajiem, tektoniskajiem un bioloģiskajiem procesiem un antropogēnajai darbībai šajā zonā.
Ikvienas jūras piekrastē izšķir divas galvenās daļas: sauszemes daļu jeb Piejūru un jūras malas daļu, kas piekļaujas un apskalo sauszemi, Jūrmalu.
Piejūra ietver tagadējo jūras krastu ar pludmali un priekškāpu joslu vai jūras stāvkrastu vietās, kur jūra nograuž krastu, un senākos jūras veidojumus iekšzemē (kāpu grēdas, lagūnu līdzenumus, purvus, ezerus u.c.).
Savukārt Jūrmala—jūras seklūdens josla, kas stiepjas gar tagadējo krastu, it pati dinamiskākā jūras daļa, kas ir pakļauta nepārtrauktai vēju izraisīto viļņu un jūras straumju darbībai.…