Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:270972
 
Author:
Evaluation:
Published: 28.09.2006.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

1835.gads Eduard Gibbon romiešu tiesības savējā Vēsturiskajā aplūkošanā rakstīja, ka viņš ar neuzticēšanos tiek pieņemts par priekšmeta attēlošanu, ko dziļi studēja daudzi zinātnieki, juriskonsulti un piepildījuša ar sevi plaši knigohranilischa.
Vispirms, ir jāsaka, ka ar terminu “romiešu tiesība” ir apzīmējama antīkas Romas tiesība, vergturu formācijas Romas valsts tiesība.
Pa vienu zināmajai izteiksmei, Romas “trīsreiz savaldzināja pasauli”.
Sliets «rakstītā saprāta (ratio scripta) rangā» klasiska perioda romiešu tiesība tika plati uztverta ar feodālām Rietumeiropas valstīm, viņš un līdz šodienai ir buržuāziskas tiesības daudzu institūtu pamatā.
Konkrētu attiecību masā, kas radās starp tovaroproizvoditeljami, romiešu juristi izdevās izcelt pašas kopīgākās, pašas abstraktākās formas. Attiecīgi ar to kopīgu, abstraktu izteiksmi saņēma arī tās tiesiskas normas, tie tiesiski institūti, kuri dienēja šo attiecību noregulēšanai.
Uz noteikta attīstības etapa konkrētas sejas vietu - romiešu pilsoni, brīvlaisto, ārzemnieku un t.t. - aizņem vienkārši «īpašnieks», vienkārši «tovarovladelets», abstrakta personība, kas uzstājas kā viena no pravootnoshenija malām.
Precīzi tāpat prece vai pakalpojums, kuri ir objekts un pravootnoshenija mērķis, zaudē savējo specifisko raksturu, kas ir iegūts pagājušajā periodā (zeme ir privāta, zeme ir kopu, lietas, kas ir piederīgas brīvam, verga lietas - pekulianta un ņ.
Romiešu tiesības attīstību sekmēja daudzi apstākļi. Ran'she visa teicās preču attiecību augsts līmenis, ko sasniedza Roma vēlas republikas un printsipata periodos.
Ne mazāka nozīme bija pašas impērijas «vsesvetnij» raksturam, porodivshij «izlīgšanas vajadzība» daudzi un atšķirīgu tiesisku sistēmu, kas vēsturiski radās un eksistēja iekarotajās valstīs, un vispirms Grieķijā, Ēģiptē, Sīrijā un t.t.
Nedrīkst neatzīmēt, beidzot, tā uzmanība, kura bija atlicināma tiesībai, un tas pagodinājums, kurš tika aplenkta juristu darbība, kas ir īpaši izcili, tādi, kā Gaj, Ul'pian, Pavel, Labeon, Tsel's un daudzi citi.
Pie visa tā pieliksim tūkstošgadīgu attīstību, tūkstošgadīgu korekciju - un mēs saņemsim atbildi uz jautājumu, kāpēc romiešu tiesība pereshagnulo par rāmīšiem savējā laikmeta, pārvērtās pasaulvēsturiskas nozīmes parādībā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1341824
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register