Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:918733
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Sabalansētas Radītāju Sistēmas (SRS) būtība un vēsture    5
2.1.  Roberts Kaplans un Deivids Nortons – Sabalansētas Radītāju Sistēmas koncepcijas „tevi - pamatlicēji”, SRS būtība un pētījumi    5
2.2.  SRS pirmie projekti – projekts „Measuring Performance in the Organization of the Future”    7
3.  SRS un citu vadības sistēmu integrācija kompānijā    8
3.1.  SRS un stratēģiska vadīšana    8
3.2.  SRS un budžeta sistēma    9
3.3.  SRS un motivācijas sistēma    10
3.4.  Stratēģisku radītāju sistēmas struktūra un mērķi    10
3.5.  Mērķi un rezultativitātes radītāji    12
3.6.  Stratēģiskas kartes, stratēģiskas temats    13
3.7.  Sistēmas ieviešana pie uzņēmuma stratēģiskas pārvaldes    16
3.8.  SRS vērtēšana un koriģēšana    18
4.  Nobeigums    19
5.  Izmantota literatūra    20
Extract

1. Ievads
Tagadnes pasaules situācija lai patstāvīgi varētu adaptēties mainīgajiem tirgus apstākļiem labāk par konkurentiem, būt pārākiem kvalitātē, ātrumā un būt elastīgākiem piedāvātajos pakalpojumos pēc produkcijas asortimenta vai cenas ir nepieciešams operatīvi saņemt informāciju par kompānijas darbību lai savlaicīgi varētu pieņemt vadības lēmumus. Liela nozīme ir konceptuālai un tehnoloģiskajai saitei starp kompānijas stratēģiju un izmantojamajiem organizācijas lēmumiem.
Balanced Scorecard (tulkojumā no angļu valodas – ‘Sabalansētu radītāju sistēma’) ir stratēģiskas un operatīvas vadīšanas instruments, kurš ļauj „saistīt” kompānijas stratēģiskus mērķus ar biznesa procesiem un darbinieku darbību katrā vadības līmenī, ka arī veikt stratēģijas realizācija kontroli.
Sabalansētu radītāju sistēma (SRS), angļu variantā – Balanced Scorecard (BSC). SRS – tas ir mehānisms, kurš palīdz pakāpeniski novēst līdz personālam uzņēmuma stratēģijas mērķus un kontrolēt šo mērķu sasniegšanas kontrole caur tā saucamiem rezultatīvuma atslēgas radītājiem (RAD). RAD angļu variantā – Key Performance Indicator (KPI). RAD ir rezultatīvuma noteicēji, ka arī RAD novērtē biznesa – procesu efektivitāti un katru atsevišķu strādnieku. Šajā konspektā SRS ir ne tikai stratēģiskas, bet arī operatīvas vadīšanas instruments.
SRS priekšrocības ir tāda, ka uzņēmums, kurš ieveda šo sistēmu rezultātā iegūst darbību „Koordinātu sistēmu” kurā atbilsta stratēģijai katra uzņēmuma līmeņa. Visi uzņēmuma resursi, ka arī darbinieki caur motivācijas sistēmu ir cieši saistīti ar RAD, orientēti uz uzņēmuma stratēģiju un virzīti uz panākumiem ikdienas darbā.
SRS sistēmas izstrāde un ieviešana iekļauj sevī sekojušus etapus:
a) Mērķu formulējums. Šajā etapā vajag saprast un saskaņot kopējus uzdevumus, kuri ir uzdoti uzņēmumam – tas ir pirmais un nepieciešamais solis tās konstruēšanai, ko BSC autori nosauca par „stratēģiski orientētu organizāciju”.
b) Perspektīvu noteikšana. Mērķu sadale pēc perspektīvam. Nākamais etaps – noteikt uzņēmuma darbības virzienus, kuri ir nepieciešami stratēģisku mērķu realizācijai.
c) Mērķu sasniegšanai nepieciešamo uzdevumu noskaidrošana. Šajā etapa ir nepieciešams noskaidrot uzdevumus, kuri ir nepieciešami uzņēmuma mērķu sasniegšanai.
d) Noskaidrot saites starp mērķiem un uzdevumiem. Noskaidrot, kā ietekmē uzdevumu risināšana uz uzņēmuma mērķu sasniegšanu un kāda ir saite starp uzdevumiem. Ietekmības faktoru noskaidrošana palīdz novēst uzdevumus un mērķus pie vienas sistēmas un noved līdz galam „stratēģisku uzdevumu kartes” veidošanu.
e) Radītāju noteikšana mērķiem. Katra stratēģiska uzdevuma un kopēja mērķa izpildīšana jāizmērās ar noteiktiem radītajiem, kuriem jābūt izteiktiem ciparos. Uz radītāju pamāta un viņu normatīviem parametriem, ka arī uz pieļaujamas novirzes robežas veidojas „Radītāju karte”.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1116203
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register