Šampūni ir pašsaprotama lieta, un mūsdienās tā ir ikdienas sastāvdaļa. Mazgāt matus ar šampūnu liekas pilnīgi dabiski, arvien retāk tiek pielietoti dabiskie mazgāšanas līdzekļi. Šampūniem ir dažādas funkcijas: vieni ir domāti taukainiem matiem, bet citi- sausiem, vieni gariem, citi- piešķir spīdumu. Arī šampūnu piedāvājums ir plašs- Krievijas, Amerikas, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas un, protams, arī Latvijas produkti ir sastopami plašā sortimentā ikvienā tirdzniecības vietā.
Bet ļoti reti uzmanība tiek vērsta uz šo šampūnu sastāvu un konkrēto sastāvdaļu iedarbību uz cilvēka organismu. Šampūni tiek izvēlēti pēc dažādiem kritērijiem- pēc vizuālā iesaiņojuma, pēc funkcijas, pēc smaržas, pēc cenas, pēc popularitātes un reklāmas. Bieži vien lielāks pieprasījums ir pēc ārzemju firmu ražojumiem, ēnā atstājot pašmāju ražojumus. Lai gan uz šampūnu pudelēm bieži vien ir rakstīts „dabisks”, daudzas to sastāvdaļas negatīvi ietekmē cilvēka organismu, jo ilgstoša lietošanas laikā, var ietekmēt cilvēka ādu, orgānu sistēmas un radīt dažādas alerģijas un kairinājumus.
Darba mērķis.
Pierādīt, ka šampūnu sastāvā ir daudz vielu, kas negatīvi ietekmē cilvēka organismu, un pēc šampūnu sastāvu izpētes un eksperimentiem novērot un izdarīt secinājumus, vai Latvijā ražotais ir kaitīgāks par citu valstu ražojumiem.
Darba uzdevumi.
1.Apkopot teorētisko materiālu.
2.Izpētīt konkrēto šampūnu sastāvu.
3.Izdarīt eksperimentus ar Latvijas ražojumu un citu valstu ražojumiem.
4.No iegūtajiem datiem izdarīt secinājumus.
Hipotēze.
Latvijā ražotie šampūni satur mazāk kaitīgo vielu un līdz ar to ir labvēlīgāki cilvēka organismam, nekā citu valstu ražojumi.…