Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:494537
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Katrs cilvēks dzīvē jau kopš pašas dzimšanas nepārtraukti apmierina dažādas sev aktuālas vajadzības. Dažādās dzīves situācijās vajadzības mainās un atšķiras. Ir vajadzības, ko mēs varam apmierināt vienatnē, bet ir arī liela daļa vajadzību, ko ir iespējams apmierināt tikai mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem. Vajadzību apmierināšanu varētu saukt par spēku, kas virza cilvēku uz panākumiem. Jo jebkurš sasniegums cilvēka dzīvē tiek realizēts pateicoties tam, ka tādā veidā cilvēks kaut ko iegūst – apmierina kādu no vajadzībām.

1.1.A. Maslova vajadzību hierarhija
Daudzi psihologi – pētnieki ir izveidojuši vajadzību iedalījumus pēc saviem ieskatiem uz savu teoriju un pētījumu bāzes. Taču viena no vispopulārākajām ir amerikāņu psihologa A.Maslova izvirzītā teorija, kuras pamatā ir uzskats, ka, apmierinot vajadzības, attīstās cilvēka personība.
Minētais autors teorijas ietvaros ir izveidojis vajadzību piramīdu, kas ir hierarhijas veidā – tātad no zemākajām jeb primitīvajām vajadzībām līdz pat augstākā līmeņa jeb garīgajām vajadzībām. Saskaņā ar šo teoriju, augstākās vajadzības cilvēkam kļūst aktuālas tikai pēc tam, kad ir apmierinātas zemākās.
Zemākās, primāri apmierināmās cilvēka dzīvē ir fizioloģiskās vajadzības, kur ietilpst ēšana, dzeršana, miegs utt. Kā zināms, no pašām pirmajām dzīvības dienām indivīds sāk ēst, dzert, gulēt, tātad jau šajā laikā viņš sāk apmierināt zemākā līmeņa vajadzības. Līdz ko minētās vajadzības ir apmierinātas, aktuālas kļūst nākamā līmeņa vajadzības – būt drošībā, būt aizsargātam. Arī šīs vajadzības tiek apmierinātas kopš dzimšanas. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register