Secinājumi un priekšlikumi
1. Satversmes tiesa ir izveidota, lai aizsargātu cilvēka pamattiesības, nodrošinātu normatīvo aktu, starptautisko līgumu un reglamentu atbilstību Latvijas Republikas Satversmei.
2. Satversmes tiesa nodrošina valsts stabilitāti, noteiktību un vienlīdzību starp visiem indivīdiem valsts robežās, neiedalot tos pilsoņu, nepilsoņu, juridisku vai fizisku personu grupās, tā rezultātā neatkarīgi izvērtējot normatīvo aktu atbilstību Satversmei.
3. Viena no galvenajām īpatnībām ir Satversmes tiesas kompetence. Tā sevī ietver likumdevējvaru, kad tiek izsludināts spriedums par kāda zemāka spēka normatīvā akta neatbilstību Satversmei mainot likumdevēja pieņemtās normas saturu, un ar tiesu varu, kas pilda savu spriešanas jeb lemšanas funkciju, bet kas nav tipiska vispārīgās jurisdikcijas tiesām, jo tās spriež atsevišķi par katru indivīdu un tā individuālo gadījumu. Šāda apvienota veida vara izņemot Satversmes tiesu nav nevienai tiesai Latvijas tiesu sistēmā.
4. Satversmes tiesas tiesnešu īpatnība, kas atšķirībā no vispārīgās jurisdikcijas tiesu tiesu tiesnešiem, kuriem ir iespēja pieteikt noraidījumu, Satversmes tiesas tiesnešiem nav paredzēts pieteikt noraidījumu, kas var izraisīt atsevišķu interešu lobēšanu.
5. Satversmes tiesas tiesvedība norit valsts valodā, ja pieteikuma iesniedzējs pieprasa tulka pakalpojumus, tad salīdzinājumā ar vispārīgās jurisdikcijas tiesām izdevumus, kas paredzēti tulka pakalpojumu segšanai ir jāsedz tā pieprasītājam nevis tiesai.
…