Secinājumi
1. Pētījuma hipotēze apstiprinājās, jo pētījums par piecu gadu periodu (2013-2017) pierāda, ka Latvijas apstākļos enerģijas ieguvei var izmantot saules enerģiju. Taču, lai hipotēze pilnībā apstiprinātos, būtu jāanalizē vairāki SES piemēri dažādos Latvijas reģionos.
2. Ziemas mēnešos saražotās elektroenerģijas daudzums ir mazāks, ko ietekmē dienas garums, mākoņainība un sniegs.
3. Duntes SES spēj nodrošināt pietiekami daudz enerģijas, kas nepieciešama Minhauzena muzejam un atlikušo elektroenerģiju pārdod. Enerģijas deficīta izlīdzināšanai ziemā vajadzētu uzstādīt vairāk saules paneļu. Taču ar uzstādīto jaudu saimnieks ir apmierināts.
4. Saulkrastu privātmājā elektroenerģiju izmanto pilnībā no marta līdz oktobrim. Pārējos mēnešos jāpērk no sadales tīkla.
5. Saules enerģija dod neatkarību, jo solārie moduļi kalpo vismaz 30-40 gadus, tiem nav jāveic tehniskās apkopes.
6. Latvijas tirgū nonāk arvien vairāk dažādu solārās tehnoloģijas piedāvājumu, tādēļ jebkuram Latvijas iedzīvotājam palielinās iespēja atrast un uzstādīt sev piemērotāko saules tehnoloģiju.
7. Saules enerģija Latvijā var attīstīties. Tikai virziens būtu jāvērš uz pašpatēriņu, nevis uz obligātiem iepirkumu tarifiem. Jau tagad ir iespējas, ka sistēmas var atpelnīties 7-10 gadu laikā.
…