SECINĀJUMI
1. “Saziņas kakla” sindroms ir atkārtotas stresa traumas un sāpes, kas saglabājas no pārmērīgā mobīlā tālruņa, nepareiza kakla daļas novietojuma un citu ierīču lietošanas, kas saistītas ar kakla daļas fleksijas stāvokli, tas noved pie daudziem kaitīgiem simptomiem, piemēram, kakla sāpes, plecu sāpes, muguras sāpes, hroniskas galvassāpes un mugurkaula izliekuma palielināšanās, augšējo ekstremitāšu muskuļu funkcionēšanu.
2. “Saziņas kakla” sindroms veidojas kakla daļas pārmērīgu slodžu ietekmē, kuru dēļ veidojas augšējo ekstremitāšu funkcionēšanas traucējumi. Tās rodas ilgstošas statiskas pozas dēļ ar kakla daļas fleksijas stāvokli. Kā galvenais riska faktors ir augšējo ekstremitāšu funkcionēšanas traucējumi – amplitūdas, rokas muskuļu spēka samazināšanās un citas problēmas.
3. Profilakses iespējas “Saziņas kakla” sindroma gadījumā ir pozas un stājas korekcija, izvairīties no statiskas un ilgstošas kakla daļas pozīcijas, censties samazināt mobīla tālruņa lietošanas laiku, terapijas metodes – kakla daļas imobilizācija ar kakla kakla siksnām un iejaukšanās ar vingrojumu programmu, kas vērsta uz kakla daļas sāpju muskuļu trenēšanu un stiepšanu vai ķīmisko preparātu profilaktiskie pasākumi.
…