Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:386552
 
Author:
Evaluation:
Published: 30.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Filozofija    4
3.  Izcilākie filozofi. Sokrats    5
4.  Platons    6
5.  Aristotelis    7
6.  Seno Grieķu māksla    8
7.  Mākslas izpratnes īpatnības    10
8.  Secinājumi    11
9.  Izmantotā literatūra    12
  Pielikums    13
Extract

Par Senās Grieķijas kultūru interese cilvēkos mitusi kopš viduslaikiem, bet renesanses laikmetā tā bija vēl lielāka. Šī lielā interese saistīta ar viedokli, ka Senā Grieķija uzskatāma par vēlāko laiku Eiropas civilizācijas šūpuli, kā arī par Eiropas materiālās un garīgās kultūras radītāju, tāpēc šo kultūru mantojums mūsdienu cilvēkos joprojām izraisa apbrīnu.
Senās Grieķijas kultūra ir pamatlicēja Eiropas raksturīgajai arhitektūrai, mākslai - glezniecībai, tēlniecībai, sabiedriskajām vērtībām un mentalitātei. Bet es savu darbu izvēlējos rakstīt par visnotaļ saistošām un vienotām vērtībām kā Sengrieķu filozofija un māksla, lai atklātu patieso domas un jūtu pasaules būtību filozofos un māksliniekos, kas pilnā mērā skar mūsu – 21.gs. cilvēka dzīvi.
Filozofija ir teorētiska pasaules uzskata vai izziņas forma par esamības un izziņas vispārīgajiem principiem, par cilvēka attiecībām ar pasauli. Filozofiska doma parasti ir cilvēkā iekšēji nobriedusi pārliecība savienojumā ar filozofiskā diskusijā radušiem argumentiem. Filozofijas degpunktā ir jautājumi par eksistenci, zināšanām, skaisto, morāli pareizo.
Grieķi ir teorētiskās domas (theoria – vērojums) izveidotāji eiropeiskajā civilizācijā. Grieķijā tika izstrādāts jauns domāšanas tips, kas orientējās uz racionālismu pasaules procesu izskaidrošanā, ignorējot dievišķos spēkus un orientējoties uz kosmosa un cilvēka dzīves demitoloģizāciju.
Impulss kosmiskās vienības meklējumiem bija sociālā dzīve, konflikti, problēmas. Grieķi intensīvi nodevās prātojumiem par to, kā no konflikta var izveidoties saskaņa, kā savienot pretpolus – naidu (eris) un mīlestību (philia), kā no daudzā var izveidoties vienotais, kā vispār kaut kas var pastāvēt un kādi ir šīs pastāvēšanas priekšnosacījumi. Filozofijas laukā grieķi centās atbildēt uz jebkuru jautājumu, kas attiecās uz pasaules būtību, patiesības problēmu un cilvēka dzīves jēgu un mērķiem.
Var pilnīgi droši apgalvot, ka filozofija ārpus specifiskā grieķu politiskās dzīves režīma, pirmām kārtām demokrātijas un tās tradīcijām, nav iedomājama. Filozofija izauga no grieķiskās dzīves kārtības , pati stimulējot tās attīstību. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register