Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:272160
 
Evaluation:
Published: 24.03.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    1
  Teorijas autori    2
  Klods Elvuds Šenons    2
  Vorens Vīvers    3
  Šenona - Vīvera komunikācijas modelis    5
  Šenona- Vīvera komunikācijas modeļa lietojums mūsdienās    7
  Nobeigums    9
Extract

Nobeigums
Jau pašā sākumā Šenona – Vīvera komunikācijas modelis ieguva ļoti lielu uzmanību gan no sabiedrības, gan no komunikāciju pētniekiem. Viņi abi nebija sociālo zinātņu pētnieki, bet bija eksakto zinātņu pārstāvji un tieši Klods Šenons un Vorens Vīvers bija pirmie, kas izskaidroja kā vispār notiek komunikācijas process, kas palīdzēja lielai sabiedrības daļai to izprast. Tas ir savā ziņā mainījis to, kā mēs skatāmies uz pasaules darbību mūsdienās un paplašināja sabiedrības redzes loku. Šis komunikācijas modelis tiek dēvēts par māti visiem komunikācijas modeļiem, jo tieši pateicoties Šenona un Vīvera publikācijai vēl vairāk zinātnieki kļuva ieinteresēti komunikācijas pētīšanā un tika publicēti vairāki izcili darbi un teorijas, kuru pamatā ir tieši matemātiskās komunikācijas modelis.
Stiprās puses Šenona – Vīvera komunikācijas modelī noteikti ir tas, ka tas ir īss un konkrēts un sastāv tikai no sešiem posmiem, tam ir ievērojama heiristiskā vērtība, ar nelielām izmaiņām terminoloģijā, galvenajai tēmai ir izstrādātas vairākas nematemātiskas shēmas un šī modeļa koncepcijas ir kļuvušas vērtīgas komunikāciju izpētē.
Lai gan mulsinoši liekas tas, ka šajā teorijā ir iesaistīta ļoti daudz matemātiskie vienādojumi un formulas, visu ir iespējams izskaidrot arī noņemot matemātiskos terminus. Neskatoties uz to, ka šis komunikācijas modelis nav pilnīgs runājot par cilvēku savstarpējo un masveida komunikāciju, tas tiek diezgan bieži pieminēts dažādos zinātniskajos darbos un vēljoprojām tik pielietots, lai skaidrotu vienkāršu ikdienas divvirzienu komunikācijas situācijas. Liela daļa psihologu, inženieru, komunikāciju speciālistu un fiziķu vēl līdz šodienai izmanto šo Šenona – Vīvera matemātisko komunikācijas modeli.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register