Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,47 (19%)
Discounted price*:
2,02
Purchase
Add to Wish List
ID number:523429
Author:
Evaluation:
Published: 24.06.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  SIEVIEŠU STĀVOKLIS PSRS 70.-TAJOS    5
  SIEVIETES ATVEIDE 1975. GADA „PADOMJU LATVIJAS SIEVIETĒ”    7
  RUBRIKA SIEVIETE STATISTIKAS SPOGULĪ    9
  SECINĀJUMI    10
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    11
Extract

Latvija no 1945.gada līdz 1990.gadam ir PSRS sastāvā, kuras ģenerālsekretārs šai darbā apskatītajā laika posmā (1975.gadā) ir L. Brežņevs. Tautsaimniecībā uzsvars tiek likts uz piecgades plānu izpildi kolektīvajā ražošanā. Taču lauksaimniecībā, tāpat kā arī citās nozarēs šai laika posmā, ir kritumi- analītiķi periodu līdz 1970-tajam gadam dēvē par ekonomiskās stagnācijas gadu, bet nākošo posmu- par ekonomikas lejupslīdi. Tie paši faktori, kas iepriekš stimulēja iespaidīgu ražas kāpumu, tagad atklāja to negatīvos efektus1.
Kultūras dzīve pēc 60-to gadu beigām kļūst liberālāka2, tiek pieļauta dažādu žanru un formu pastāvēšana. Turpmākajos gados šī kultūras telpa tiek apgūta un paplašināta, cenšoties pierādīt tās savienojamību un nekaitīgumu ar ideoloģiskajām prasībām. Sociālistiskā reālisma kanonu paplašināja tik tālu, ka tajā mēģināja iekļaut virzienus, kam nebija nekā kopīga ne ar sociālismu, ne arī ar reālismu3, piemēram, rokmūziku, diskotēkas, ekoloģisko kustību, pakļaujot to komjaunatnes vai citu varas struktūru patronāžai. Tai pat laikā tika apkaroti visi virzieni, kuri nebija akceptēti vai nevēlējās sadarboties, piemēram, nesankcionēts grupas Natural Products koncerts 1970. gadā, kad arestēja ~ 600 hipiju, apsūdzot viņus pretpadomju propagandā4. Atklāta politiskā opozīcija kultūras elites vidū gan bija reta parādība.
“Padomju Latvijas sieviete” bija sabiedriski politisks un literāri māksliniecisks ilustrēts žurnāls, kuru kopš 1952.gada izdeva Latvijas Komunistiskās partijas Centrālās Komitejas izdevniecība reizi mēnesī. Janvāra un februāra izdevumiem galvenā redaktore bija S. Balode, viņas vietniece- V. Brangule, žurnāla veidošanās piedalās Ā. Elksne, A. Jankovska, I. Kreituse, A. Mūkina, E. Veinberga. Taču marta numura galvenā redaktore jau ir T.Slapiņa, viņas vietnieces ir S. Balode un V. Brangule, žurnālistu sastāvā vairs nav A. Mūkinas. Nākošās izmaiņas redkolēģijas sastāvā ir maija numurā, kad no iepriekšējiem žurnālistiem paliek vienīgi Ā. Elksne, bet pārējās nomaina M. Kārkliņa, R. Koka, L. Kurciņa, E. Zvaigzne. Šāds redkolēģijas sastāvs paliek nemainīgs līdz gada beigām.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,00 €
Work pack Nr. 1127975
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Sievietes atspoguļojums 1975.gada žurnālā "Padomju Latvijas Sieviete” - rakstītais un īstenība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/523429

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register