Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,37 (15%)
Discounted price*:
2,12
Purchase
Add to Wish List
ID number:712433
Evaluation:
Published: 19.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Kāda ir šī sieviete? Apzinīga vai gudra? Domāju, ka vairāk gudra, jo viņa saprot, ka viņa nevarēs būt laimīga tur, kur kāds cieš. Stipra sieviete nolemj atgriezties pie ierastas dzīves, turpināt smaidīt un jokot kā viņa prot, bet dziļi sirdī pārdzīvot par vientulību. Vēl divas iezīmes, kas parādījās šajā sievietes tēlā ir viņas prasme slēpt savas sirds pārdzīvojumus, kā arī būt lepnai savā vientulībā, nekā ar tādu cilvēku, kurš viņu nesaprot vai nav viņas vērts.

Noskatoties trīs 80.gadu sākuma mākslas kinofilmas, kur galvenajās lomās bija sievietes, varu secināt, ka sievietes tika attēlotas gudras, pašpārliecinātas, pievilcīgas un, pats galvenais, neatkarīgas. Priekšplānā vairs netika izvirzīta sieviete-saimniece. Priekšplānā izvirzās sievietes jūtu pasaule, psiholoģiskie pārdzīvojumi. Tika parādīta sieviete, kurai ir stiprs raksturs. Sieviete ir gatava upurēt, bet darīt to apzināti, ar cēlsirdību un ar aukstu prātu. Dažiem no atspoguļotajiem sieviešu tēliem piemīt viltīgums, kas vijās ar mērķtiecību. Sievietes tēls ir pielīdzināms vīrieša tēlam. Sievietes ir tik savaldīgas, ka tas, varbūt, var atgādināt vīriešus, kuri savus pārdzīvojumus cenšas slēpt.
Salīdzinot ar mūsdienu sievietes tēlu, kas parādās kinofilmās, gribas atzīmēt, ka tīri vizuāli nekas nav mainījies. Galvenajās lomās vairākos gadījumos joprojām spēlē pievilcīgas sievietes. Runājot par sievietes garīgo tēlu, tad jāatzīmē, ka mūsdienu sievietes mēdz rādīt emocionālākus un vājākus pār vīriešiem. Toties sievietes neatkarība joprojām paliek aktuāla. Aktuālas arvien paliek problēmas ar personisko dzīvi un psiholoģiskie pārdzīvojumi.
20.gadsimts bija sarežģīts Latvijas valstij. Cīņas, brīvības un neatkarības tēmas bija ļoti aktuālas. Jācīnās bija ne tikai vīriešiem, bet savā ziņā arī sievietēm. Varbūt tāpēc sievietes 80.gadu sākuma kinomākslā tika atspoguļotas tik stipras un neatkarīgas.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Sievietes tēls latviešu mākslas kino 80.gadu sākumā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/712433

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register