Nobeigums
Romānā “Anna Kareņina” sievietes tēls ir aprakstīts kā ļoti dažāds un mainīgs kopums, tāpēc to var aplūkot un pētīt no visdažādākajiem aspektiem, taču kā galvenos jāizvirza - individuālais pašvērtējums, mijiedarbība ar vīrieti, kā arī sabiedrības mainīgo uzskatu ietekme.
Svarīgi, ka tieši šis aprakstītais laikaposms saistās ar būtiskām pārmaiņām sieviešu brīvības un neatkarības jautājumos, tāpec, katru no analizētajiem aspektiem var aplūkot no dažādu sabiedrības daļu skatapunkta. Šķietami liela daļa ir atvērta jauniem paradumiem un atbalsta sieviešu tiesības uz neatkarību, tomēr, kad sabiedrības redzeslokā nonāk konkrētas situācijas, tomēr vēl arvien saskatāma valdošā nevienlīdzība.
Visu romānu caruvij vīrieša un sievietes mijiedarbība, un liels uzsvars tiek likts tieši uz laulības un ģimenes nozīmi tā laika cilvēka dzīvē. Sākot jau ar jaunu meiteņu iziešanu pie vīra, veidus, kādā tiek izdarīta šī liktenīgā izvēle, un beidzot ar laulības pārkāpumiem un to, kādas sekas tie atstāj uz iesaistītajām pusēm. Analizējot Ļeva Tolstoja veidotos sievietes tēlus romānā “Anna Kareņina”, jāsecina, ka milzīgu nozīmi uz to izpausmēm atstāj tieši savienība ar vīrieti. Būtībā precības pat tiek pozicionētas kā galvenais sievietes dzīves mērķis, neatstājot vietu individuālām attīstības iesp ējām.
Romānā sievietes tēls tiek attēlots gana pietuvināti aprakstītā laikaposma reālajai situācijai. Lai arī sieviešu tiesību un vienlīdzības jautājums pamazām tika aktualizēts, nevarētu teikt, ka tas organiski un tūlītēji tiktu pieņemts sabiedrībā.
…