Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,49 (11%)
Discounted price*:
4,00
Purchase
Add to Wish List
ID number:810374
Evaluation:
Published: 10.12.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Not used
Extract

Ļaujoties savai interpretācijai par kādu no Dalī darbiem, autore izvēlas „Angelus”, (1932) saprotot, ka tēli nāk no Žana Milē darba.
„Angelus” uzrunā kombinācijas dēļ, kurā savienoti lūgšanās galvu noliekušie iepretim mehāniskajam. Autore cilvēku atveidos saredz vienkāršu ģērbtu pāro - sievu, mājsaimnieci un tās vīru. Iespējams, tie ir Dalī vecāki, uz ko, interpretējot, liek domāt tukšums vīra ķermenī – tās ir sāpes par strīdu ar dēlu, un raizes par neiegūto izglītību. Tikmēr šķietami neskarta ir sieviete (māte) – pāragra nāve to pasargājusi.
Cilvēku aprises ir priekšplānā, bet tajā pat laikā tumšuma, ēnainuma dēļ tās ir kā noliktas paralēli fonam, tam, kas notiek uz spilgtā, zilā klāja. Tā ir laikmeta aina – tehniskuma pārākums. Uz tuksnešainas klints uzķērusies mašīna tieši norāda uz pārgalvību, tehniskā varu un neprognozējamām sekām iepretim ikdienas mieram, tradīcijām, ģimenei un pateicībai. Nedabiski konstruēta (iespaids no mehanizācijas) ir arī vīrieša kāja. Zilais klajums, mūsdienīgie robežstabiņi ļoti kontrastē ar telpu, uz kuras sliekšņa stāv pāris. Iespējams, tā ir arī lūgšana nākotnei, kurā mazinās cilvēciskais, mājīgais.
Zilā krāsa tā toņos nedaudz atgādina mākoņus, cerību druskas, kas izplēn uz simetriskajām līnijām. Atsevišķie akmentiņi un klintis raisa vientulības izjūtu. Varbūt vēl atceres par bērnību, kurā vajadzēja apliecināt sevi, parādīt sevi kā otro dēlu, nevis pirmo, pusaudža gadi un laiks pirms Gallas. Mazās statujas ailē pa kreisi autorei simbolizē teatralitāti, pasaules samākslotību, kas kontrastē iepretim darba labajā pusē redzamajam čellistam, mākslai un patiesīgumam.
Darbs kopumā rada nostalģisku, smeldzīgu laikmeta atziņu. Nākotne, kurā pamats ir nemainīgs – zils klājums ar bezgalībā aizejošiem ceļa stabiņiem, bet uz kuru fona jāmāk konstruēt un celt, saskatīt dažādo tajās pašās vienmuļajās klintīs, kas atklāj savu tēlu pasauli, un uz kura fona vienmēr stāv cilvēks. Pārgalvīgs vai pazemīgs, bet cilvēks – visa sākums un beigas.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,37 €
Work pack Nr. 1335823
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Sirreālisms un tā izpausmes mākslā. Salvadora Dalī daiļrade”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/810374

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register