-
Skolēnu veselība un mācību darbs
Evaluated!
Tēma „ Mācību darbs un veselība” ir aktuāla ikvienam jaunietim. Mūsdienās jauniešiem, kas ir pabeiguši vai arī grasās pabeigt skolu, pamatskolu vai vidusskolu, ir apgrūtinātas spējas iegūt konkurējošu vietu darba tirgū. Nereti jauniešiem darbs ir saistīts ar fizisku piepūli, tāpēc fiziskā forma ir noteicošais faktors. Latvijā lielākā daļa skolu sāk atbalstīt projektu par veselības veicinošas skolas izveidi, kaut arī ir nepieciešami izglītoti pasniedzēji. Latvijā, arī Liepājā, tā ir problēma. Savukārt liela atzinība ir jāizsaka sākumskolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, kas rūpējas par bērnu veselību. Valsts līmenī pēdējo gadu laikā tiek runāts par skolēnu veselības uzlabošanu, jo statistika liecina, ka liela daļa jauniešu ir ar veselības attīstības traucējumiem, par to liecina atbrīvojumi no sporta stundām, atbrīvojumi no eksāmeniem, individuālās apmācības nepieciešamība, korekcijas klašu izveide un jauniešu fiziskā nesagatavotība armijai.
Nereti dzirdētās muguras problēmas, redzes problēmas, stājas problēmas, gremošanas traucējumi, stress, kas izpaužas psihiskā nelīdzsvarotībā vai hiperaktivitātē, un daudzi citi traucējumi pāraug lielās, neārstējamās kaitēs. Arī skolēna slodze un dažādās atkarības (alkohols, cigaretes, narkotikas, datorspēles, internets u.c.) pavājina skolēna spējas mācību darbā, kā arī izraisa problēmas nākotnē.…
Tēma „ Mācību darbs un veselība” ir aktuāla ikvienam jaunietim. Mūsdienās jauniešiem, kas ir pabeiguši vai arī grasās pabeigt skolu, pamatskolu vai vidusskolu, ir apgrūtinātas spējas iegūt konkurējošu vietu darba tirgū. Nereti jauniešiem darbs ir saistīts ar fizisku piepūli, tāpēc fiziskā forma ir noteicošais faktors. Latvijā lielākā daļa skolu sāk atbalstīt projektu par veselības veicinošas skolas izveidi, kaut arī ir nepieciešami izglītoti pasniedzēji. Latvijā, arī Liepājā, tā ir problēma. Savukārt liela atzinība ir jāizsaka sākumskolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, kas rūpējas par bērnu veselību. Valsts līmenī pēdējo gadu laikā tiek runāts par skolēnu veselības uzlabošanu, jo statistika liecina, ka liela daļa jauniešu ir ar veselības attīstības traucējumiem, par to liecina atbrīvojumi no sporta stundām, atbrīvojumi no eksāmeniem, individuālās apmācības nepieciešamība, korekcijas klašu izveide un jauniešu fiziskā nesagatavotība armijai. Nereti dzirdētās muguras problēmas, redzes problēmas, stājas problēmas, gremošanas traucējumi, stress, kas izpaužas psihiskā nelīdzsvarotībā vai hiperaktivitātē, un daudzi citi traucējumi pāraug lielās, neārstējamās kaitēs. Arī skolēna slodze un dažādās atkarības (alkohols, cigaretes, narkotikas, datorspēles, internets u.c.) pavājina skolēna spējas mācību darbā, kā arī izraisa problēmas nākotnē. Tieši tādēļ ir svarīgi noskaidrot, kādi ir galvenie uzdevumi sociālajā jomā, kas skolēna veselības stāvokli veicinātu uzlabot, lai nebūtu nākotnē veselības problēmas, kas liegtu skolu budžetiem īstenot savus sapņus. Tika veikta aptauja skolēnu vidū, tās rezultāti apkopoti tabulās un diagrammās (skatīt pielikumā). Pētīti tika arī preses sniegtie materiāli par skolēnu veselību un tās attīstību. Zinātniski pētnieciskā darba mērķi: 1) konstatēt galvenās skolēnu veselības problēmas, to cēloņus, 2) novērst saslimstību un uzlabot skolēnu veselības stāvokli. Hipotēze: Gūtie secinājumi varētu palīdzēt skolas administrācijai, skolotājiem, medmāsai kopīgi risināt problēmu, kas skar skolēnu veselību un tās uzlabošanu.
- Ķīmiskie elementi cilvēka organismā (zinātniski pētnieciskais darbs)
- Mācību metožu izvēle
- Skolēnu veselība un mācību darbs
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Ķīmiskie elementi cilvēka organismā (zinātniski pētnieciskais darbs)
Research Papers for secondary school24
-
Mācību metožu izvēle
Research Papers for secondary school6
Evaluated! -
Skolēnu mācīšanās vērtēšana un ar to saistītās problēmas
Research Papers for secondary school21
Evaluated! -
Zinātniski pētnieciskais darbs veselības mācībā "Astma un alerģija"
Research Papers for secondary school25
Evaluated! -
Motivācijas trūkums mācību procesā
Research Papers for secondary school5
Evaluated!