Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:680721
Author:
Evaluation:
Published: 21.04.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    5
  Teorētiskā daļa    7
  Pitagors un viņa sasniegumi    8
  Pitagora teorēma    11
  Fransuā Vjets (Viete)    12
  Renē Dekarts    14
  Dekarta uzskati    14
  Sasniegumi matemātikā un zinātnē    16
  Praktiskā daļa    18
  Skolēnu ankešu apkopojums    19
  Skolotāju intervēšanas rezultāti    29
  Skolēnu viedokļi, vai nepieciešamas informatīvās stundas    31
  Nobeigums    33
  Izmantoto literatūras avotu saraksts    34
  Pielikums    36
Extract

Pēc mūsu domām, matemātika ir ļoti grūts mācību priekšmets, bet tās sakarības ir sastopamas gandrīz visur. Bez matemātikas nevarētu eksistēt ne fizika, ne ķīmijā, jo visur šajās zinātņu nozarēs aprēķinos tiek pielietotas matemātiskas darbības. Tomēr katrai sakarībai, katrai formulai un katram atklājumam ir savs autors. Uzskatām, ka ir nepieciešams zināt ne tikai matemātikas pielietojumu praksē, bet arī kas un kā šo sakarību ieviesa, tāpēc mēs par savu ZPD tēmu izvēlējāmies „Skolēnu zināšanas matemātikas vēsturē – skolēnu intereses veicinātājas matemātikas apgūšanai”. Izivrizījām hipotēzi: „Ja skolēniem piedāvā informatīvo materiālu par matemātikas vēstures svarīgākajiem faktiem , viņu interese un attieksme pret matemātiku kā priekšmetu uzlabosies. Mūsu zinātniski pētnieciskā darba mērķis bija veicināt 8. klašu skolēnu interesi par slaveno matemātiķu – Pitagora, Fransuā Vjeta un Renē Dekarta – sasniegumiem matemātikā un viņu cilvēciskajām īpašībām, kā arī gūt priekšstatu par skolēnu informētību šajā jautājumā. Mūsu darba uzdevumi:
1) Izpētīt slaveno matemātiķu – Pitagora, Fransuā Vjeta un Renē Dekarta – izcelšanos, dzīvi, interesēm, sasniegumiem zinātnēs un matemātikā, kā arī cilvēciskām īpašībām.
2) Iepazīstināt 8.b, 8.d un 8.e klasi ar Pitagoru, Fransuā Vjetu un Renē Dekartu , bet 8.a un 8.c klasi neinformēt par jautājumiem, kas saistīti ar 3 matemātiķiem.
3) Izmantojot anketēšanas metodi, aptaujāt visus 8. klašu skolēnus un novērtēt, vai sniegtais vizuālais un informatīvais ietekmējis skolēnu sniegtās atbildes.
4) Salīdzināt informētu klašu iegūtos rezultātus ar 8.klasēm , kurām prezentācijas netika rādītas.
5) Noskaidrot, vai 8. klašu skolēniem būtu nepieciešams zināt svarīgākos faktus, ka saistīti ar matemātikas vēsturi kopumā.
6) Iepazīties ar Jelgavas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas 3. pamatskolas matemātikas skolotāju viedokļiem par to, vai būtu nepieciešams skolēniem piedāvāt informatīvo materiālu par svarīgākajiem matemātikas vēstures faktiem, kuri saistīti ar mācību programmā iekļauto apgūstamo vielu.


Skolēniem rādījām prezentācijas ar vizuālo un informatīvo materiālu par trijiem matemātiķiem – Pitagoru, Fransuā Vjetu un Renē Dekartu, kā arī viņu sasniegumiem matemātikā, citās zinātnēs, dzīvi un cilvēciskajā īpašībām. Pēc nedēļas pārbaudījām arī skolēnu zināšanas, veicot anketēšanu. Tas bija darīts ar nolūku ne tikai pārbaudīt, vai skolēni saprata tēmu, bet arī viņu uztveri un uzmanību, vai pēc nedēļas skolēni spēj atcerēties nepieciešamo informāciju. Noskaidrojām arī 8.klašu skolēnu viedokļus, vai viņiem vispār patiktu, ja tiktu piedāvātas izglītojošas un informatīvas stundas, lai būtu atslodze no matemātikas. Veicām – jaunāko klašu un vecāko. skolotāju intervēšanu
Iegūtos anketēšanas rezultātus apkopojām, izmantojot statistikas lielumus – modu, mediānu, standartnovirzi, lielāko un mazāko vērtību, kā arī amplitūdu, kā arī tika izveidoti grafiki, lai pārbaudītu, vai veidojās normālsadalījums.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1111633
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register