3.3.3. Kalnu slēpošanas sezonas uzsākšanās 2009. Gadā
Slēpošanas trašu īpašnieki šogad noskaņojušies nopietnam darbam, jo sinoptiķi sola bargu ziemu un daudz sniega. Tiesa, ekonomiskā krīze liekot prognozēt, ka slēpošanas trašu apgrozījums tomēr kritīsies aptuveni par 20 līdz 30%. Tieši tādēļ cenas šogad, visticamāk, palikšot iepriekšējā gada līmenī. apgrozījuma krišanos jau rudenī sāka izjust tās kompānijas, kas ziemas prieku baudītājiem piedāvāja doties uz citu valstu slēpošanas kūrortiem. Uzsākoties rudens - ziemas sezonai, tūrisma aģentūra "Kaleva Travel" veica aptauju, kas liecināja: iepretim citiem gadiem, par slēpošanas ceļojumiem interese ir visai zema, jo šo atpūtas veidu daudzi uzskata par tādu, no kā ekonomijas dēļ var arī atteikties.
Secinājumi
Izpētot dažādu informāciju par slēpošanas tūrismu Latvijā dažādos avotos, var secināt, ka piedāvāto pakalpojumu klāsts slēpošanas tūrismā ir pietiekoši plašs Latvijas līmenim. Kalnu slēpošanas trases ir vairāk nekā distanču trases, jo lielāks pieprasījums ir kalnu slēpošanai, kā arī liela nozīme ir tam, ka daudzi cilvēki nodarbojas ar snovbordu, līdz ar to kalnu trases ir pieprasītākas.
Meklējot informāciju par slēpošanas tūrismu man bija iespēja uzzināt daudz ko jaunu par slēpošanas, kā arī aktīvā tūrisma iespējām Latvijā. Katrā Latvijas novadā var atrast vietu, kur ir iespējams izbaudīt slēpošanas tūrismu
Slēpošana ir viens no populārākajiem ziemas aktīvā tūrisma veidiem Latvijā. Slēpot uz Latvijas kalniem un distanču trasēm brauc ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī kaimiņi no Baltijas valstīm, kā arī tūristi no citām ārvalstīm. Latvijā kalnu aprīkojums, inventārs un instruktoru darbs ir labā līmenī un piedāvātās iespējas ir pietiekoši plašas, ne tikai slēpotājiem, bet arī snovbordistiem, lai tie spētu pilnībā izjust neparasto Latvijas ziemas burvību.
…