Sociālās aprūpes centros pārsvarā dzīvo seniori, kuri par sevi un savu veselību rūpējas ar lielām grūtībām vai arī paši vairs nevar par to rūpēties. Šiem klientiem ir nepieciešams regulārs personāla atbalsts un palīdzība. Klientiem ar cukura diabētu ir īpaši detalizēti jāizjūt savs ķermenis un ar diabētu saistītās nianses. Ir klienti, kuriem atrodoties sociālās aprūpes centrā, veselība ir pasliktinājusies un viņi paši vairs nespēj sekot līdzi veselības izmaiņām, tādēļ šiem klientiem, kuri slimo ar cukura diabētu, ir vajadzīga īpaša uzmanība. Ne vienmēr personālam atliek laika pievērst uzmanību tieši šiem klientiem. Tādēļ tieši klientiem ar cukura diabētu ir liels risks, ka jau esošajai diagnozei pievienosies jaunas komplikācijas.
Sociālais darbinieks viens nespēj produktīvi risināt aktuālās klientu sociālās problēmas, tādēļ sociālā rehabilitētāja loma un dalība klientu ar diabētu ikdienā ir ļoti nozīmīga.
Pētījuma mērķis
Izpētīt sociālā rehabilitētāja lomu darbā ar klientiem ar cukura diabētu PSIA “Veselības un sociālās aprūpes centrā – Sloka” (turpmāk tekstā – SAC “Sloka”).
Pētījuma uzdevumi:
1. Izanalizēt literatūru un citus izziņas avotus par personām ar cukura diabētu.
2. Izpētīt sociālo pakalpojumu uzdevumus un kvalitāti sociālajā darbā ar senioriem.
3. Analizēt SAC “Sloka” sniegtos pakalpojumus.
4. Izstrādāt anketu un veikt aptauju ar SAC “Sloka” klientiem ar cukura diabētu.
Respondenti: SAC “Sloka” klienti ar diagnozi – cukura diabēts; kopējais dalībnieku skaits 15 cilvēki.
5. Apkopot rezultātus.
6. Izstrādāt secinājumus par sociālā rehabilitētāja pakalpojuma nozīmi SAC “Sloka”.
Pētījumā izmantotās metodes:
1. Teorētiskā pētīšanas metodes – zinātniskās literatūras analīze.
2. Empīriskā pētīšanas metode – intervija.…