Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,49 (14%)
Discounted price*:
3,00
Purchase
Add to Wish List
ID number:370922
Author:
Evaluation:
Published: 14.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Time period viewed: 2005.g. - 2015.g.
Extract

Sociālajam darbiniekam ir jābūt gatavam uz to, ka klientu ieinteresētība par šīm dažādajām konsultāciju formām palīdzības procesa laikā var mainīties. Kas aizsākas kā tīri informatīva konsultācija, var ātri pārtapt plašākā lūgumā (konsultācija par iespējamo palīdzību, pāru vai ģimenes centrēta konsultācija), ko, protams, klienti var vēlāk arī pilnībā atsaukt. Visas trīs konsultāciju formas spēlē lielu lomu apspriešanā. Sociālajam darbiniekam jāprot saskatīt, kāda konsultācija klientam ir svarīgāka, bet viņam arī ir jābūt spējīgam piedāvāt citu, profesionālu, jēgpilnu noteiktajā brīdī nepieciešamu konsultācijas formu.

Nobeigums
Sociālie darbinieki nereti saņem no sabiedrības uzdevumu novērst kādas nebūšanas, pielāgot cilvēkus un padarīt tos atkal darbspējīgus. Loģiskā ķēdīte, kam reizēm pieķeras arī sociālie darbinieki, ir, ka runa ir drīzāk par tehnisku problēmu, it kā tas būtu tehnikas vai piemērotas metodes jautājums, lai , piemēram, bezdarbnieku padarītu par darbspējīgu (nemaz nerunājot par to, ka tiek aizmirsts, ka jau vairākus gadus sabiedrība nav spējīga sevi nodrošināt ar pietiekamu darba vietu skaitu). Sociālā darbinieka uzdevumos ir palīdzēt noteiktā veidā rast noteiktas problēmas risinājumu, piesaistot un izmantojot ārējos resursus – likumdošanu, cilvēka tiesības, pienākumus, piesaistot finanšu līdzekļus. Šīs darbības viennozīmīgi ir vērstas uz cilvēka dzīves kvalitātes celšanu. Arī psihoterapijas uzdevums – cilvēka dzīves kvalitātes kāpināšana, bet atšķirībā no sociālā darba šeit resursi tiek meklēti pašā cilvēkā. Dažādas terapijas atšķirīgām metodēm spēj mainīt cilvēka dzīves kvalitāti mainot viņa attieksmi vai priekšstatus par lietu kārtību.
Risinot sociālo gadījumu sociālajam darbiniekam svarīgi ir strādāt stingri savas kompetences robežās, balstoties uz sociālā darbinieka ētikas kodeksa prasībām, kas nozīmē vadīt sociālo gadījumu izmantojot instrumentus, ko paredz šī profesija. Tas pats attiecinām uz terapeita profesiju. Nav pieļaujamas situācijas, kad sadarbības vietā veidojas ielaušanās cita speciālista kompetencē, piemēram, sociālais darbinieks uzņemas terapeita lomu, vai terapeits sāk risināt sociālo gadījumu.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Sociālais darbs un psihoterapija”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/370922

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register