7. PRODUKTA KVALITĀTES IETEKMĒJOŠIE FAKTORI
Šokolāde ir jāuzglabā ļoti rūpīgi, jo to var negatīvi ietekmēt apkārtējās vides faktori kā, piemēram, dažādi aromāti, mitrums. Vislabāk būtu šokolādi uzglabāt vēsā, sausā un tumšā vietā. Nav ieteicams turēt šokolādi ledusskapī, jo tad šokolādē rodas kondensāts un mitrums, var izraisīt pelēkbaltu aplikumu uz šokolādes virsmas. Tas rodas, tad,ja mitrums sāk šķīdināt šokolādi. Kad mitrums izgaro, veidojas kristāli, un tas savukārt piešķir šokolādei pelēcīgu nokrāsu. Līdzīgi notiek, ja šokolāde tiek pakļauta pēkšņām temperatūras izmaiņām. Kakao sviests atdalās no pārējās masas, kas padara šokolādes virsējo slāni pelēcīgu. Tomēr arī šāda šokolāde joprojām ir ēdama par spīti nepievilcīgajam izskatam.
Vislabāk šokolāde jūtas vēsā, tumšā vietā 18-20 grādos un ar mitruma līmeni zem 50 procentiem. Šokolāde viegli uzsūc smaržas, tāpēc ieteicams to glabāt slēgtā iepakojumā un tālāk no spēcīgi smaržojošām garšvielām. Parasti uz iepakojuma ir norādīti ieteicamie uzglabāšanas apstākļi – ja tie ir ievēroti gan veikalā, gan mājās, šokolāde nemainīs ne savu garšu, ne izskatu.
Augstas kvalitātes šokolādei būs dažas kopīgas iezīmes:
• Spīdīga ārpuse
• Patīkams krakšķis kad to salauž
• Bagātīgs aromāts ( vislabāk jūtams kad šokolāde izkususi )
• Izkūst mutē (parasti piena šokolāde kūst vieglāk nekā tumšā šokolāde zemāka kakao satura un augstāka tauku līmeņa dēļ)
Kad šokolāde būs kļuvusi slikta, tā izskatīsies, smaržos un garšos atšķirīgi:°
• Izskats: varētu pamanīt baltu plēvi, kas pārklāj vecākas šokolādes ārpusi. To var izraisīt mitruma iedarbība vai ārkārtējas temperatūras izmaiņas.
…