Solārijs iedarbojas uz cilvēka ķermeni gan pozitīvi, gan negatīvi. Šeit apkopotas gan, labās, gan sliktās īpašības.
Vispirms par pozitīvajām:
☼ Sauļošanās solārijā ziemā un rudenī veselam organismam ir kā profilaktisks līdzeklis pret saaukstēšanās slimībām un gripu, jo UV stari stimulē cilvēka imūnsistēmu un iznīcina daudzas organismam kaitīgās baktērijas.
☼ Ar ozonu piesātinātais gaiss un siltums aktīvi ietekmē elpceļus un arī ādas virsmu. Siltums paplašina sīkākos asinsvadus kapilārus, aktivizē asins cirkulāciju, stimulējot bioķīmiskos procesus ādā, zemādas slānī un visos orgānos.
☼ Sauļošanās solārijā stimulē skābekļa apgādi un palīdz dziedēt elpceļu – bronhītu, traheītu, bronhiālo astmu, pneimoniju u.c. saslimšanas. Veiktie pētījumi liecina, ka solāriju darbinieki retāk slimo ar vīrusu un elpošanas ceļu izraisītām slimībām.
☼ Apģērbs, kas klāj cilvēka ādu, kavē tauku dziedzeru un ādas sviedru darbību, tādējādi liekot nierēm un aknām darboties ar pārslodzi. Gaisa peldes solārijā sniedz ārstniecisku efektu, uzlabojot ādas elpošanu un šlakvielu izdalīšanos.
☼ Ultravioletais starojums palīdz dziedēt aterosklerozi, radikulītu, reimatismu, angīnu, stomatītu. UV stari dziedē arī sastiepumus un sasitumus.
☼ Ozona smarža, ko sajūtam sauļojoties solārijā, uzlabo šūnu iekšējo vielmaiņu, jo elpceļi maņu orgāni un centrālā nervu sistēma saņem patīkamu kairinājumu.
☼ Jaunākajos solārijos izmantotās iekārtas – stiklu izliekumi un UV staru ģeometrija pieskaņoti cilvēka ķermeņa izliekumam, nodrošinot vienmērīgu iedegumu. Jaunais skausta solārijs papildina sejas un plecu solāriju. …