Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:662615
 
Author:
Evaluation:
Published: 05.02.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Speciālās ekonomiskās zonas Latvijas Republikā   
  Brīvostas uzņēmējsabiedrības statusa iegūšana   
  Speciālo ekonomisko zonu un brīvostu brīvās zonas   
  Nodokļu režīms brīvajās zonās   
  Īpaši atbalstāmie reģioni   
  Nobeigums   
  Secinājumi   
  Izmantotās literatūras saraksts   
Extract

Jebkurš bizness, tātad jebkura komersanta darbība neizbēgami ir saistīta ar pastāvošo biznesa vidi, gan iekšējo, kas ietver sevī procesus uzņēmējsabiedrības iekšpusē, kā, piemēram, attiecības starp kapitāla īpašniekiem, attiecības ar darbiniekiem, u.c., kā arī ārējo biznesa vidi, kura ir tā reāli eksistējošā vide, kurā uzņēmums darbojas un ar kuru tas spiests rēķināties. Viens no ārējās vides nozīmīgākajiem subjektiem neapšaubāmi ir valsts.
Nenoliedzami, ka viens no “nepatīkamākajiem” instrumentiem, ar ko valsts ietekmē komersantu, ir nodokļu sistēma. Lai arī visiem zināma patiesība ir tā, ka nodokļi veido lielāko daļu valsts budžeta, kurš savukārt tiek izmantots valsts un tās iedzīvotāju labā, tomēr tas pats iedzīvotājs, kurš labprāt saņem visus labumus, ko tam piedāvā valsts budžets, būdams komersanta vai kapitāla daļu īpašnieka lomā, savu darbību vērš uz maksimālu peļņas iegūšanu, līdz ar to nodokļus uztverot kā netaisnīgu tā peļņas samazinājumu.
Tā kā valsts rīcībā ir ( vai vismaz vajadzētu būt ) pietiekami nopietnam piespiedu aparātam, lai nodrošinātu pienākošos nodokļu iekasēšanu, komersantam neatliek nekas cits, kā peļņas palielināšanas nolūkos ne vien samazināt citas izmaksas, bet arī, iespēju robežās, minimizēt obligātos nodokļu maksājumus.
Lielākajai daļai personu, kas tādā vai citādā veidā iesaistītas komercdarbībā vai veic komercdarbības uzraudzības un kontroles funkcijas, nav noslēpums, ka daļa komersantu, meklējot iespējas samazināt maksājamo nodokļu apjomu, izmanto nelegālas metodes, piemēram, ieviešot “melno grāmatvedību”, valsts institūcijām iesniedzamajos pārskatos un atskaitēs neuzrādot patieso darījumu apjomu, slēdzot fiktīvus darījumus, dibinot fiktīvas firmas, kā arī meklējot dažādus citus variantus. Nenoliedzami, ka šāda darbība, lai to veiktu pienācīgā līmenī ( nenokļūstot tiesībsargājošo iestāžu uzmanības lokā ), prasa nopietnu intelekta un zināšanu ieguldījumu, tomēr, sekojot tiesiskas valsts pamatprincipiem, ikvienam pārkāpējam būtu jātiek atklātam un jāsaņem paredzētais sods, tādēļ, pirms ķerties pie nelegālām un riskantām metodēm, būtu lietderīgi izvērtēt iespējas pielietot likuma atļautos veidus nodokļu maksājumu minimizēšanai.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register